Na MS se zatím nezrodilo žádné překvapení

7.11.2003 Čtvrtfinále LIVE ve Třetím Poločase

Doug Howlett, podobný českému křídlu Martinu JágroviDoug Howlett, podobný českému křídlu Martinu Jágrovi
Doug Howlett, podobný českému křídlu Martinu Jágrovi

Akce: V neděli ráno v 8:30 je přímý přenos zápasu Irsko-Francie na velkém plátně. Snídaně, kafe, víno, sýry!! Přijďte fandit! klub Třetí Poločas je v Praze 8, vedle Divadla Pod Palmovkou.
... Žádné velké překvapení se nezrodilo v základních skupinách mistrovství světa v ragby a tak jdou do čtvrtfinále podle předpokladů favorité Anglie, Nový Zéland, Austrálie, Francie, Irsko, Jihoafrická republika, Wales a tým Skotska. Tyto týmy mají stejné postavení v mezinárodním žebříčku, jako pořadí, v němž jsou zde vyjmenovány. Mezi tyto mužstva se vklínila pouze Argentina, která je momentálně na 7. místě a první desítku uzavírá Samoa, kterou předstihlo Skotsko.

Mezi největší favority bezesporu patří tým Nového Zélandu, který ve čtyřech posledních vystoupeních na MS postoupil dvakrát do semifinále (1991, 1995), jednou skončil čtvrtý (1999) a v roce 1987 si připsal titul mistrů světa. Na titul si však brousí zuby i jiná mužstva, mezi které stoprocentně patří Australané, dvojnásobní mistři světa z let 1991 a 1999, tým Jihoafrické republiky, který dokáže zahrát velice dobře, či Angličané. V dobrém světle se v základních skupinách předvedl tým Irska, který se nikdy nedostal dál než do čtvrtfinále, do kterého se výjma minulého šampionátu probojoval pokaždé a Walesu, který se dostal jednou do čtvrtfinále a jednou dokonce do semifinále. Uvidíme, zda-li dokáží prodat svojí dobrou formu i ve čtvrtfinále a jestli se jim podaří vyřadit Francii, respektive Anglii.

Nejproduktivnějším hráčem stávajícího MS je Francouz Michalek se 78 body, následují Skot Paterson (60), Australan Rogers (57), další Australan Flatley (53) a Novozélanďan MacDonald (52). V počtu položených pětek jsou se 6 úspěchy na prvním místě Novozélanďani Muliaina a Howlett. Pět položených pětek mají na svém kontě Australani Latham a Rogers a Angličan Lewsey. A dalších osm hráčů dokázalo položit pětku čtyřikrát.

Jan Cícha

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Na MS se zatím nezrodilo žádné překvapení

právě se děje

soutěže

 načítám...