Lukáš Rapant a Miroslav Němeček odehráli svou premiéru v Top 14

19.8.2013 Jak si vedou čeští krajánci

V letošní sezóně se splnil velký sen dvou českých ragbistů Lukáše Rapanta a Miroslava Němečka, v sobotu 18. srpna 2013 nastoupili ke svému premiérovému utkání ve francouzské nejvyšší soutěži TOP 14. Rapant a Neměček se tak stali třetím a čtvrtým Čechem v novodobé historii co zasáhl do této profesionální soutěže.

rapant_top14.jpg

V prvním kole hostil nováčka soutěže Oyonnax silný tým Bayonne, který doma vyhrával v loňské sezóně jedno utkání za druhým. A nebylo tomu jinak ani tentokrát. Oyonnax vytvořilo v první půli hodně technických chyb, které dokonale potrestal domácí kopáč.

Po změně stran sice nováček položil svou premiérovou pětku v soutěži, to však na obrat nestačilo. Bayonne si s přehledem pohlídalo celé utkání a uštědřilo Oyonnax nejvyšší bodový příděl tohoto kola.

Lukáš Rapant nastoupil v základní sestavě na postu levého pilíře a odehrál necelých 55. minut utkání. Druhořadník Miroslav Němeček se dostal do hry na posledních dvacet minut. Za týden doma hostí Oyonnax loňského semifinalistu ASM Clermont.

 

Výsledky 1. kola Top 14

  • Montpellier - Toulon 22:22   
  • Biarritz - Clermont 18:22   
  • Bayonne - Oyonnax 39:11 
  • Bordeaux-Bègles - Toulouse 31:25   
  • Grenoble - Stade Français 19:16   
  • Racing-Métro 92 - Brive 19:14   

 

 

 

 

Marek Švíř

foto: abrugby.fr

Ragby CZ > Zprávy > Češi v zahraničí > Lukáš Rapant a Miroslav Němeček odehráli svou premiéru v Top 14

právě se děje

soutěže

 načítám...