Limoges smetla Lombez Samatan

11.12.2005 Jak si vedou naši krajánci

Toulon- Gloucester foto: web: RCTToulon- Gloucester foto: web: RCT
Toulon- Gloucester foto: web: RCT
Robert Voves  USALRobert Voves  USAL
Robert Voves USAL

Jágrův Toulon dostal těžkou lekci v pohárovém utkání proti anglickému Gloucesteru, souboj odchovanců Pragy Limoges (Šuster, Voves) - Lombez Samatan (Šťastný) skončil vysokým debaklem týmu Pavla Šťastného.


European Rugby Challenge

  • Toulon - Gloucester 3:74 (3:33)

K pohárovým utkáním pravidelně nasazují trenéři Toulonu především zálohu a nebylo tomu jinak i v tomto utkání. Domácí nedokázali především pokrýt velmi rychlý útok Gloucesteru, který velmi lehce procházel a bodoval.

Na Stade Mayol ve představili v dresu Gloucesteru i hvězdy Anglického národního týmu, tříčtvrtka Mike Tindall a pilíř Phil Vickery.


FRANCIE

Federale 1

  • Limoges (Šuster, Voves) - Lombez Samatan (Šťastný) 90:5

Domácí položili úvodní pětku hned v první minutě a hráči Samatanu ztratili veškerou chuť ke hře. Limeges přehrála soupeře ve všech směrech a díky velmi špatnému skládání narostlo skóre na tak vysoký rozdíl.

Robert Voves odehrál celé utkání ve druhé řadě a potvrdilo se, že je důležitou součástí týmu. Roman Šuster nastoupil do hry na začátku druhé půle, jeho zraněný kotník zátěž sice vydržel, ale není stále ještě stoprocentně pořádku.

Na straně soupeře na stopil na postu pravého pilíře Pavel Šťastný, který musel polykat hořkou prohru se svými spoluhráči po celých osmdesát minut. Ve druhé půli se po vystřídání přesunul do druhé řady.

  • Massy - St. Nazaire (Rapant, Rohlík) 24:12

St. Nazaire si i přes prohru drží stále vynikající druhou příčku.

  • Bordeaux-Begles (Kurka, Němeček) - Saint Sever 31:7

Oba čeští hráči nastoupili v základní sestavě Begles, Jan Kurka se po podzimním rozehrávání v záloze zapracoval do A-týmu a utkání se mu velmi povedlo, byl střídán v 60. minutě za jasného výsledku.

Míra Němeček na postu vazače sklízel po celou dobu utkání opět obdiv diváků a výraznou měrou přispěl k vítězství Begles. Svůj výkon korunoval krásnou přihrávkou na pětku.


ANGLIE

National Division Two

  • Esher RFC (Vondrášek) - Wharfedale 35:11 (18:8)

Esher si desátým ligovým vítězstvím pojistil první příčku.


SKOTSKO

National League Two - 10. kolo

 

  • Irvine (Stříbrný, Janíček) - Kilmarnock 15:5

Souboj o druhé místo v tabulce se domácí podařilo úspěšně zvládnout a budou tedy přezimovat v čele tabulky.


JAPONSKO

Top 12

  • Fukuoka Sanix Blues (Kafka) - Suntory Sungoliath 10:48

Martin Kafka se neobjevil ani na lavičce domácí a vypadá to tedy že jeho zraněný prst z Ruska si vyžádá delší rekonvalescenci.

 

Marek Švíř

Ragby CZ > Zprávy > Češi v zahraničí > Limoges smetla Lombez Samatan

právě se děje

soutěže

 načítám...