Ve francouzské Federale 1 se střetly dva týmy ve kterých působí čeští hráči St. Nazaire a Limoges. Po výborné výkonu zvítězila Limoges a díky výhře postupuje přímo do čtvrtfinále. V Top 14 se stahují mračna nad Toulonem, který ztrácí na předposlední Pau dvacet bodů. V Evropě se také hrálo semifinále Heineken Cupu

FRANCIE

Federale 1 - 5. kolo play-off

• St. Nazaire (Rapant, Rohlík) - Limoges (Voves, Šuster) 12:29

Druhý souboj českých krajánků v Poule 3 poměrně měl vyrovnaný první poločas. Po změně stran začínali mít domácí problémy s pokrytím rychlých přechodů hry a utkání prohráli. "Rozhodla fyzická kondice, ve druhé půli už jsme jasně St. Nazaire přehráli" prozradil po utkání druhořadník Limoges Robert Voves.

"I když máme postup jistý je pro nás důležité v příštím kole nezaváhat s Oloronem. Chceme si vybojovat co možná nejlepší pozici pro čtvrtfinále" prozradil Robert plán na příští týden.

Do utkání zasáhli všichni čtyři čeští hráči.

Čtvrtfinále si mohou zahrát i St. Nazaire, kteří postupují z druhého místa do souboje "druhých". Ze šesti druhých týmů postupují do čtvrtfinále pouze dva.

• Fleurance - Bordeaux-Begles (Němeček, Kurka)

TOP 14

Nejvyšší soutěž ve Francii měla tento týden pauzu, protože se hrálo semifinále Heineken Cupu. Jágrův Toulon je stále beznadějně poslední, a po vysoké prohře v Montpellier 65:0, ztrácí nadějí udržet se v Top 14.

ANGLIE

National Division Two

• Esher (Vondrášek) - Barking 29:13 (15:6)

Esher se v posledních kolech velmi trápil a díky zbytečným prohrám ztratil naději bojovat o postup do Division One. Utkání ze sedmým Barkingem mu konečně vyšlo. Do konce yákladní části zbývají dvě kola.