Limoges - La Rochelle foto: USALLimoges - La Rochelle foto: USAL
Limoges - La Rochelle foto: USAL
Esher - Harrogate foto:esherrfcEsher - Harrogate foto:esherrfc
Esher - Harrogate foto:esherrfc

V desátém kole anglické National Division Two uštědřil debakl RFC Esher předposlednímu Harrogate, Láďa Vondrášek položil v utkání dvě pětky a rozšířil tak svou letošní sbírku položení na čtyři. Ve Francii Limoges po nervózním utkání prohrála s La Rochelle, Oyonnax s Lukášem Rapantem porazilo Bordeaux-Begles a Toulon díky pětce Tany Umagy porazilo Dax.

Anglie

National Divison Two

• Esher (Vondrášek) - Harrogate 67:0 (41:0)

Esher je letos k neudržení, v domácím utkání tým z Harrogate doslova převálcoval a zvýšil si tak náskok na čele tabulky. Láďa Vondrášek se stal nedílnou součástí základní sestavy a odvděčil se trenérům dalšími dvěmi pětkami. "Nepamatuji se kdy naposledy jsem tady v Anglii položil dvě pětky, utkání nám skutečně vyšlo" řekl po utkání Láďa Vondrášek

Francie

ProD2

• Oyonnax (Rapant) - Union Bordeaux-Begles 27:11 (10:6)

Oyonnax pomalu ale jistě doma získávají body nad relativně silnějšími týmy a dokázali to i v tomto kole. Domácí nepustili Begles téměř k ničemu a jasně si udržovali potřebný náskok. V závěru se podařilo hostům pouze korigovat výsledek pětkou v poslední minutě. Lukáš Rapant se dostal do hry ve druhé půli, když vystřídal mlynáře B. Olliviera

• Limoges (Šuster, Voves) - La Rochelle 16:24 (3:7)

Limoges má poslední dobou problémy s disciplínou a odnáší si z utkání karetní tresty, ne jinak tomu bylo i v utkáním s La Rochelle, hlavní rozhodčí během zápasu musel vytáhnout dvě červené a jednu žlutou kartu.

Hosté měli utkání výsledkově pod kontrolou od úvodních minut, hráčům Limoges se podařilo v 69. minutě utkání zdramatizovat, když snížili pětkou na rozdíl pěti bodů. Síly na obrat už však v závěru nestačily. Robert Voves odehrál celé utkání.

• Toulon (Jágr) - Dax 20:16 (9:5)

Ten kdo čekal, že letos bude Toulon vyhrávat vysokými výsledky se asi spletl, sobotní utkání ukázalo, že v týmu hraje mnoho vynikajících hráčů, kteří si na sebe ještě moc nestačili zvyknout.

Utkání s Dax bylo vyrovnané od úvodních minut, hosté se nejprve ujali vedení po pětce rváčka F. Alexandreho. Body Toulonu zařizovali pouze kopáč G. Quesada z trestných kopů a útočník R. Warren jedním dropem.

V 68. minutě se podařilo Daxu otočit výsledek na svou stranu 15:16 a schylovalo se k dramatickému konci. O tři minuty později si domácí diváci přišli na své svou druhou pětku v dresu Toulonu položil Tana Umaga a zajistil tak domácím důležité vítězství. Martin Jágr se ani v tomto utkání do sestavy nedostal