Krajánkům ve Francii začíná nová sezóna

17.8.2010 Jak si vedou čeští krajánci

Martin Jágr - Union Bordeaux BeglesZoom gallery
Martin Jágr - Union Bordeaux Begles
Většina českých krajánků působilo vždy ve Francii a nebude tomu jinak ani v nadcházející sezóně. Prakticky jediný přestup uskutečnil kaptán české reprezentace Roman Šuster, který opustil po roce FC Auch a přestoupil do Aurillacu.

V Oyonnax se dostal do A - týmu k Lukáši Rapantovi a Miroslavu Němečkovi i Martin Wognitsch, který měl loni skvělou sezónu a dostal nabídku v týmu, který bojuje o postup do nevyšší soutěže ve Francii Top 14.

Svou třetí sezónu odehraje v RC Narbonne Robert Voves, který  je pevnou součástí základní sestavy týmu. Dvoumetrový druhořadník odehrál v ProD2 již devadesát utkání a jeho zkušenosti jsou i obrovským přínosem pro národní tým.

Rozpačitou sezónu prožil Martin Jágr, které mu se v nové působišti moc nedařilo. V celé sezóně položil několika násobný Ragbista roku pouze dvě pětky, což je patrně jeho nejhorší zápis do statistiky v celé jeho kariéře. V Bordeaux má podepsanou smlouvu ještě na nadcházející sezónu.

Druhá nejvyšší soutěž ve Francii ProD2, ve které hraje většina českých hráčů startuje svou třiceti kolovou základní část 27. srpna.

Češi působící v Francii

ProD2

Union Sportive Oyonnax - Lukáš Rapant, Miroslav Němeček, Martin Wognitsch, Ondřej Kutil (rezerva)

RC Narbonne - Robert Voves

Union Boreaux Begles - Martin Jágr

Stade Aurillacois - Roman Šuster

Federale 1

Strasbourg (skupina 1) - Václav Jusík

Lannemezan (skupina 4) - Pavel Šťastný

Federale 2

Saint Raphaël Fréjus (skupina 4)  - Tomáš Holovský

 

 

 

 

Marek Švíř

Ragby CZ > Zprávy > Češi v zahraničí > Krajánkům ve Francii začíná nová sezóna

právě se děje

soutěže

 načítám...