Kladiva získal Tatře titul hattrickem v prodloužení

8.6.2013

Mladík Martin Kladiva vrátil svým hattrickem v prodloužení dramatického finále pražské Tatře titul mistra České republiky. Tatra porazila městského rivala Pragu 39:20.

Za slunečného počasí v ragbyově nezvyklý, ale pro smíchovské ragbisty typický, dopolední čas se hrálo finále české ragbyové ligy. Oba soupeři v obou semifinále výrazně porazili svoje soupeře a tento souboj sliboval dobrou podívanou. Návštěva to potvrdila, plné tribuny předčily zájem o utkání národního týmu.

První půle začala podle předpokladů územní převahou domácí Tatry. Z tlaku vytěžila dva trestné kopy, které proměnil Lukáš Honner a vyústila žlutou kartu pro reprezentanta Vovse. Praga se semkla a skóre držela.

Tatra se od začátku snažila hrát přihrávkami s minimem odkopů. Útočili však hodně blízko obranné lajně soupeře a zbytečně se tím připravovali o výhodu hry do volného prostoru. To se jim ve 30. minutě vymstilo, když špatnou přihrávku zvedl ze země Tomáš Forst a dosprintoval 60 metrů nikým nebráněn pod háčko a položil.

Rozhodčímu Tůmovi ze Říčan asistovali dva slávisté Heřman a Rázga.

Poločasové skóre 6:10.

Po přestávce Praga Tatru zatlačila a získala tři body za ofsajd domácích. Tatra naprosto dominovala v mlýnech, ovšem nedařilo se ji udržet balon ve fázích tak, jak to předváděla po celé jaro. 

Naopak, často byli penalizováni za hru skládaného na zemi. V 53. minutě, za stavu 13:6, Čížek neproměnil trestný kop ze 40 metrů. Praga hrozila protiútokem Karla Junga, který udělal dlouhý průnik středem obrany.

Tatra pokračovala ve svojí fyzicky náročné hře, a byla odměněna po akci, kde kombinovali Veniger, Frýdl, Berounský, kterou po naznačené přihrávce třicetimetrovým během zakončil pětkou kapitán Vojtěch Mára.

Tatra měla dvě šance na položení, ale v první přišli o míč v rucku těsně před brankovou čárou a v druhém případě dobíhající Kladiva těžký míč místo přiklepnutí posunul dopředu.

Hráč roku Petr Čížek z Pragy měl dvě šance na rozhodující obrat, ale v obou případech trestný kop z větší vzdálenosti minul. Praga promarnila i svůj mlýn pět metrů od brankoviště domácích.

Konec hrací doby, skóre 13:13, hraje se prodloužení 2×15 minut

Málokdo čekal, že Praga bude i bez svého pivota Pavla Syrového tak vyrovnaným soupeřem dynamické Tatře. Svůj výkon postavila na mohutných rojnících druhé a třetí řady, spolehlivých útočnících a průrazném Karlovi Jungovi vzadu.

První nápor Tatra ustála a předvedla akci, která je pro jeji hru typická. Po křídle se uvolnil "australský motorkář" Tomáš Veniger a nahrál pod tlakem Kladivovi, který doběhl pod háčko. Honner proměnil. 20:13. Kladiva přidal ještě jednu pětku blíže k praporku, a skóre v poločasu prodloužení bylo 25:13.

Po přestávce Tatra nenechala nikoho na pochybách o svojí kondici. Kapitán Vojtěch Mára přidal středem další pětku a Honner zvýšil skóre na 32:13. 

Přeloučský Čížek, na hostování v Pragovce se prokličkoval obranou domácích a vykřesal i s jmenovcem Petrem Čížkem naději. Ovšem Kladiva, hrající dnes ve výborné formě, doběhl za lajnu i potřetí a s Honnerem uzavřeli skóre na konečných 39:20.  

Kandidáti na nejlepšího hráče utkání RAGBY.CZ byli na zemi i ve vzduchu dominující Martin Kladiva a Tomáš Veniger, který změnil celý rytmus poté, co nastoupil. Jedinečně zastoupil post mlýnovky pragovácký Martin Boháč, ale dnes si ocenění zasloužil kapitán Tatry Vojtěch Mára, který nejen vytvářel neustále šance pro svůj tým, ale především příkladně bránil.  

Statistika:

Tatra 39 (13, 6)
P: Mára 2, Kladiva 3
KPP: Honner 2
TK: Honner 4

Praga 20 (13, 10)
P: Forst, Čížek J.
KPP: Čížek P. 2
TK: Čížek P. 2

ŽK: Voves (Praga) 

Zoom gallery

 

Zoom gallery

Ragby CZ > Soutěže > Extraliga > Kladiva získal Tatře titul hattrickem v prodloužení
Loading...

Extraliga ragby 2013/14

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Extraliga ragby 2013/14

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

právě se děje

soutěže

 načítám...