Kdy se bude hrát Mistrovství Evropy?

16.6.2004 Kongres FIRA na Mallorce

Eduard Krützner (vpravo): Bylo by rozumné odehrát nějaké zápasy už na podzimEduard Krützner (vpravo): Bylo by rozumné odehrát nějaké zápasy už na podzim
Eduard Krützner (vpravo): Bylo by rozumné odehrát nějaké zápasy už na podzim

Ve čtvrtek odpoledne začíná na Mallorce kongres FIRA, jehož se za českou stranu zúčastní prezident ČSRU Eduard Krützner. Jaká je předpokládaná agenda kongresu a s jakými prioritami na něj Češi jedou? „Půjde nám hlavně o to se domluvit na rozumných termínech skupiny B ME. To znamená, že by měly odpovídat klimatickým podmínkách zúčastněných zemí. Vezměte si, že kromě Portugalska nejsou ve skupině B ‚teplé‘ země. Možná bychom mohli nějaké zápasy sehrát už na podzim a zbývající na jaře, protože v příštím roce hrajeme také kvalifikaci mistrovství světa,“ uvedl Krützner pro rugby.cz před odjezdem na kongres FIRA.

Kongres by podle Krütznera měl také projednávat možnost české účasti, případně pořadatelství, v evropském okruhu „7“, který bude od příštího roku přenášet Eurovize. Na Mallorce se také rozhodne o místě konání ME juniorů a ME „7“ a „15“ žen. „My máme zájem o pořádání U 21 v příštím roce, ale bude záležet na tom, jak dopadneme na podzim v Sopotech. Kdybychom uspěli, máme šanci pořadatelství získat, kdybychom ale sestoupili, můžeme na to zapomenout,“ uvedl prezident ČSRU.

Z českého pohledu patří mezi „příjemnou“ kongresovou agendu velmi pravděpodobné posvěcení pořádání stáže pro trenéry reprezentačních mužstev do 18 let, mezi „nepříjemnou“ pak problémy s neuhrazenými transferovými poplatky za přestupy českých hráčů do zahraničí.

Herbert Brynda

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Kdy se bude hrát Mistrovství Evropy?

právě se děje

soutěže

 načítám...