Kdo sestoupí v Anglii ?

21.4.2003 Zurich Premiership

Jake Boer - Kapitán na trestné lavičce a pokládající pětkuJake Boer - Kapitán na trestné lavičce a pokládající pětku
Jake Boer - Kapitán na trestné lavičce a pokládající pětku

V anglické Premiership začíná být pomalu jasno, kdo postoupí do závěrečného play-off letošního šampionátu a do velkého finále na Twickenhamu. V tom se totiž letos poprvé utká vítěz základní časti (s největší pravděpodobností Gloucester) s vítězem zápasu druhého a třetího v tabulce (asi Sale a Wasps).

Vice nejasností panuje na druhém konci tabulky, kde čtyři týmy dělí jen jeden bod. Nejhůř je na tom zatím Bristol, který má však v porovnání s týmy před sebou zápas k dobru.

Sale – Gloucester 30:30 (11:10)

Anglické deníky se shodují, že lepší rugby na klubové úrovni už snad ani být nemůže. Strhující utkání dvou týmů z čela tabulky přinesl totiž perfektní podívanou, ve které se Gloucester dokázal vrátil zpět do zápasu, když už prohrával 23:13.

Sharks vedli o poločase 11:10 poté, co jejich bodů dosáhl Jos Baxendell (2 trestné kopu) a Pete Anglesea (pětka). Hosté se udrželi na dohled zejména díky fancouzské útokovce Ludovici Mercierovi, který kopl trestný kop a přidal ještě pětku po 80-ti metrové sprintu, když vběhl do Baxendellovi přihrávky. Nedohonil ho ani takový běžec, jakým je Jason Robinson.

Sale se povedl skvělý start do druhé půle pětkou Steva Hanleyho. Další přidali Jasonem Robinsonem v době, kdy na trestné lavičce odpočíval kapitán Gloucesteru Jake Boer. Po jeho návratu však Tigers rychle srovnali na 23:23, ale pak šli znovu do vedení Sale pětkou Marca Cueta.

V tu chvíli se Sale snažili ze všech sil zabránit Gloucestru ve skorování, ale po skvělé práci celého roje Jake Boer položil pětku, po které téměř až od autové čáry přidal kop po pětce Mercier. Tentýž hráč se pak ještě pokusil o 60-ti metrový drop, který ovšem jen těsně minul branku.

Body: Sharks: P: Anglesea, Hanley, Robinson, Cueto; KPP: Baxendell (2); TK: Baxendell (2)

Gloucester: P: Mercier, Fanolua, Boer; KPP: Mercier (3); TK: Mercier (3)

Harlequins – Leicester 17:9 (5:9)

Výsledek zápasu dvou rozdílných poločasů vážně narušil naděje Leicesteru na místo v letošním play-off, když ztrácejí na Wasps již sedm bodů, přičemž oběma týmům zbývá sehrát pouhá tři utkání.

Hosté vedli o poločase 9:5 díky třem trestným kopům Tima Stimpsona na které Quins odpověděli pětkou levého křídla Bena Gollingse z 25.minuty.

Ve druhé půli Burke dostal svůj tým do vedení pomocí tří trestných kopů a dropgolu. Nezlomnou defenzívu pak skvěle dirigoval kapitán Harlequins André Vos.

Body: Harlequins: P: Gollings; TK: Burke (3), D: Burke

Leicester: TK: Stimpson (3)

London Irish – Leeds 14:26 (3:19)

Irish mají po porážce od Leedsu stále velké problémy na konci tabulky. Tentokrát jim nepomohla ani obrovská snaha o zvrat ve druhém poločase. Exilové přišli již ve 3.minutě kvůli zranění o hrajícího trenéra Brendana Ventera, čehož Leeds využil a vedl o poločase 19:3.

Mark Mapltoft pomocí trestného kopu a Paul Sackey díky pětce deficit sice snížili, ale Chris Murphy za Leeds odpověděl pětkou, která znamenala, že Irish nezískali důležitý bonusový bod (dává se za porážku o meně než 7 bodů).

Body: Irish: P: Sackey; TK: Everitt, Mapletoft (2)

Leeds: P: Dickens, C. Murphy; KPP: Ross (2); KP: van Straaten, Ross (2); D: Ross

Newcastle – Northampton 22:20 (12:20)

Kop po pětce Jonnyho Wilkinsona ze 79.minuty pomohl Newcastlu dostat se ze dna tabulky.

Northampton vedl téměř celý zápas a po pětce Matta Lorda se už zdálo, že jim vítězství nemůže uniknout.

Johny Wilkinson však udržel Newcastle ve hře pomocí čtyřech trestných kopů z prvního poločasu. Další pak přidal po dvaceti minutách druhé půle a pětka Hugh Vyvana těsně před koncem společně s již zmíněným kopem po pětce přinesly tři body domácím.

Body: Newcastle: P: Vyvyan; KPP: Wilkinson; TK: Wilkinson (5)

Northampton: P: Dawson (2), Lord; KPP: Grayson; TK: Grayson

Bristol – Wasps 19:34 (9:7)

Wasps potřebují ještě jednu výhru, která jim zaručí místo v play-off letošního šampionátu. Jako příprava jim posloužilo utkání proti Bristolu, kdy položili šest pětek. Na druhé straně porážka znamená, že Bristol nyní drží černého Petra na konci tabulky anglické Premiership.

Zápas nebyl ovšem tak jednoznačný, jak by výsledek mohl naznačovat. Bristol dokonce v poločase vedl 9:7 díky třem trestným kopům od Shana Drahma. Wasps odpověděli jenom pětkou Stuarta Abbotta. Ve druhé půli ale zařadili vyšší rychlostní stupeň a šli do vedení pětkou Paula Volleye. Další pětky pak zaznamenali Josh Lewsey, Mark van Gisbergen, Ayoola Erinle a Joe Worsley.

Body: Bristol: P: Daniel; KPP: Drahm; TK: Drahm (4)

Wasps: P: Abbott, Volley, Lewsey, van Gisbergen, Erinle, Worsley; KPP: A King (2)

Tabulka: 1. Gloucester 19 zápasů/71 bodů, 2.Wasps 20/62, 3. Sale 19/61, 4. Leeds 19/52, 5. Leicester 19/50, 6. Northampton 19/49, 7. Harlequins 19/40, 8. Newcastle 20/35, 9. Saracens 19/32, 10. Bath 20/32, 11. London Irish 20/31, 12. Bristol 19/31

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Kdo sestoupí v Anglii ?