Kde budou hrát čeští krajánci

17.10.2007

Martin Jágr (RC Toulon) rozprava křídel
Martin Jágr (RC Toulon) rozprava křídel
Lukáš Rapant (UA Oyonnax)
Lukáš Rapant (UA Oyonnax)
Union Bordeaux - Begles a Robertem Vovsem v akci
Union Bordeaux - Begles a Robertem Vovsem v akci
Jan Rohlík (St Nazaire)
Jaroslav Tomčík (Salwator Juvenia Kraków)

Soutěže českých krajánků se rozbíhají s měsíčním zpožděním, ale to nic nemění na to, že se letos máme zase na co těšit. Druhá nejvyšší soutěž ve Francii ProD2 bude letos patrně o jednom týmu a tím bude Jágrův Toulon, který posílil nevídaným způsobem, ve stejné soutěži bude bojovat v barvách Bordeaux Robert Voves.


FRANCIE

ProD2

  • Toulon (Martin Jágr)

Letos přišlo do jihofrancouzského týmu ve kterém působí šestou sezónu křídelní útočník Martin Jágr mnoho špičkových světových hráčů. Český internacionál se má tedy na co těšit, protože množná sestava je je ohromující.

I tato sestava může nastoupit

1 Saimone Taumoepeau (NZL, Auckland Blues), 2 Anton Oliver (NZL, Otago Highlanders), 3 Laurence Sephaka (JAR, Cats) - 4 Esteban Lozada (ARG, San Isidro), 5 Victor Matfield (RSA, Blue Bulls) - 6 Grigol Labadze (c) (GEO), 7 Saone Toevalu (FRA), 8 Nico Breedt (JAR, Sharks) - 9 George Gregan (AUS, ACT Brumbies), 10 Andrew Merthens (NZL, Harlequins) - 11 Dan Luger (ENG), 12 Mafileo Kefu (AUS, Reds), 13 Kiri Mariner (SAM), 14 Martin Jágr (CZE) - 15 Orene Ai'i (SAM, Auckland Blues)

"Máme teď některé dny i čtyři tréninkové jednotky denně, příprava je o hodně náročnější loni. Konkurenci na postu mám celkem slušnou, přišlo opravdu mnoho nových hráčů." řekl v krátkém rozhovoru Marin Jágr

  • Union Bordeaux Begles (Robert Voves)

Nejvyšší český ragbista současnosti se po loňské sezóně přesunul Limoges do Bordeaux, kde ho čeká velmi náročná druhá sezóna v ProD2. "Sestava je nabitá, konkurence veliká, moje výhoda je však výška. Doufám, že se rychle prosadím do sestavy, vše bude záležet na trenérovi, který je zatím vynikající" prohlašuje před sezónou robustní druhořadník, který už odehrál v novém klub jedno přípravné utkání.

  • UA Oyonnax (Lukáš Rapant)

Konec loňské sezóny byl pro odchovance Havířova dosti smolný, zranění v oblati krční páteře vyřadilo Lukáše Rapanta téměř z celého jara. "Odehrál jsem jedno přípravné utkání na pilíři a vše bylo v pořádku tak doufám, že se letošní sezóně dostanu pořádně do hry" řekl ke svému momentálnímu zdravotnímu stavu Lukáš Rapant.

Federale 1 - 1. kolo

  • Villebaunne (Roman Šuster) - Massy 18:6

Roman Šuster byl připraven v Limoges na svou druhou sezónu, po přestupních termínech mu však bylo oznámeno, že už s ním v týmu nepočítají a tak zakotvil poblíž Lyonu ve Villebaunne.

  • Beaurepaire (Miroslav Němeček) - Romans 9:18

Urostlý rojník Miroslav Němeček odehrál v minulé sezóně několik kol v australské provinční soutěži. Ke konci si ovšem poranil žebra a byl se nucen vrátit zpět do Evropy. V této sezóně se rozhodl odchovanec Říčan odehrát začátek sezóny ve Francii v Beaurepaire, v lednu 2008 plánuje přesun zpět do Austrálie, kde bude právě začínat sezóna.

  • Lannemezan (Pavel Šťastný) - Langon 39:10

Šestá sezóna ve Francii vypovídá o tom, že odchovanec Pragy si zem Galského kohouta oblíbil, dres Lannemezanu bude letos oblékat druhou sezónu. Jeho tým loni bojoval v play-off Federale 1

  • Rouen - Saint Nazaire (Jan Rohlík) 22:10

Před čtyřimi lety se St. Nazaire říkalo česká kolonie, jediný kdo zůstal v klubu od té doby byl Jan Rohlík, který od té doby pravidelně nastupuje v základní sestavě. "První utkání jsme sice prohráli, ale položil jsem naši jedinou pětku, což je pro mě obrovské povzbuzení do dalších utkání" prozradil Jan Rohlík po prohře v Rouenu.

Federale 2

  • UA Lormont Cenon (Jan Kurka) 

Federale 3

  • St. Raphael (Tomáš Krejčí , Tomáš Holovský)

POLSKO

  • Salwator Juvenia Kraków (Pavel Indrák, Patrik Leroch, Jaroslav Tomčík)

Trio z Havířova se po sestupu jejich týmu do nižší soutěže rozhodlo zahrát si sezónu v Polské lize. Juvenia udržuje s Havířovem velmi dobré vztahy a tak není divu, že tito tři reprezentanti zamířili právě tam. Pavlovi Indrákovi se hned ve druhém utkání proti Polski Budowlani podařilo položit svou první pětku, Jaroslav Tomčík má z pozice kopáče na svém kontě třináct bodů .

 

 

Marek Švíř

 

 

 

 

Ragby CZ > Zprávy > Češi v zahraničí > Kde budou hrát čeští krajánci

právě se děje

soutěže

 načítám...