KB Extraliga: Tatra obhájila ve velkém finále titul Mistra republiky

8.11.2008 KB Extraliga - Finále

V sobotu 8. listopadu se konečně ragbyový fanoušek dočkal, finále na multifunkčním stadionu v Praze Edenu bylo vynikajícím vyvrcholením celé sezóny. Tatra před vynikající diváckou kulisou vyhrála po zlepšeném výkonu ve druhém poločase nad týmem Říčan o osm bodů a obhájila tak titul Mistra Republiky.

KB Extraliga - finále

• Tatra - Říčany 17:9 (5:9)

První půle byla z obou stran opatrná bylo vidět, že mnoho hráčů nebylo v novém prostředí ve své kůži. Z toho plynulo velké množství chyb, které dávaly množnost především kopáčům. První body padly po dvaceti minutách hry, Tatra se dopustila ofsajdu při hře v maulu třicet metrů před svým háčkem.

Této situace využil kopáč Říčan Tomáš Nevický, který s přehledem proměnil trestný kop a poslal svůj tým do vedení. Neuběhly ani dvě minuty a Tatra se dopustila na chlup stejné chyby. Nevický ani podruhé z trestného kopu nezaváhal a Středočeši vedli 0:6.

Tatra se z těchto prohřešků proti pravidlům nepoučila a ve třicáté minutě, byla opět potrestána za zbytečnou chybu při bránění. Nevický proměnil svůj třetí trestný kop a Říčany vedly 0:9.

Smíchovští se po obdržených bodech probudili a pustili se do souvislejšího tlaku. Pět minut před koncem první půle se po rychlé rozehrávce prosadil křídelní útočník Tatry Petr Procházka a položil první a zároveň i jedinou pětku finále.

Po přestávce zamíchaly Říčany sestavou útoku, ve kterém chyběl citelně Jan Rohlík, který se zranil při středečním tréninku a ve finále vůbec nenastoupil. Tato změna k ničemu nepomohla a Středočeši začali pomalu odpadat.

Toho zkušená Tatra dokázala využít, z výšenou aktivitou se natrvalo usadila na půli soupeře. Říčany se začaly dopouštět stejných chyb jako Tatra v první půli a tak přišel na řadu kopáč Tatry Lukáš Honner, který odehrál životní zápas.

Čtyřmi trestnými kopy dokonale otočil vývoj utkání a zcela tím zmrazil soupeře. V závěrečných minutách se Říčany snažily rychlou rozehrávkou dotáhnout výsledek. Dobrá obrana Tatry však obrat nepřipustila.

Po prvé v novodobé historii českého ragby se hrálo finále KB Extraligy na neutrální půdě a to hned na nejmodernějším stadionu v Praze - Edenu. Myšlenka uspořádat finále v této svatyni Slavie se ukázala jako skvělý nápad, který byl vynikajícím způsobem zorganizován.

Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu png, jpg, gif
Vložte URL adresu videa (YouTube, Facebook, ...)
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu doc, odt, xsl, ods, pdf

Vytvoř nové téma
  • postřeh z finále

Slávek petras Vynikající atmosféra, napínavý a dramatický průběh, pochvala oběma týmům a trojce rozhodčích, k chybám, které by zásadním způsobem ovlivnily výsledek nedošlo. Jen je mi líto,že se "prokaučovala" příležitost přítomným neragbistům a zájemcům přiblížit a zasvětit rámcově o hře, Erudovaně, schopných a neutrálních osob by se našlo dost. Najatý moderátor byl "!mimo mísu", popletl si sportovní utkání s pouťovou estrádou.

• Utkání

Martin Ch. Myšlenka finále v Edenu je skvělá a je výborné, že se to podařilo zorganizovat. I zápas byl vynikající. Doufejme, že příště to vyjde zas.

• rozhodčí

Márty Taky si myslím, že rozhodčí to utkání nezvládl. Tatrovku k titulu dotlačil on.Unie měla pozvat špičkového rozhodčího z Anglie nebo Francie. A než mě tady někdo osočí, tak jsem hrál rugby celý život za Spartu.

• Tomas-ref Pozvání rozhodčího z jiné země bylo také zvažováno, ale ne moc dlouho. Finále je vrcholem nejen pro hráče, ale i pro rozhodčí, kteří pracují celý rok nejen v Extralize, ale i na žákovských a mládežnických turnajích a zápasech. Finále v Edenu bylo rozhodně jednou z velkých motivací pro rozhodčí KBEL. Zahraniční rozhodčí v rámci výměnného programu rozhodují v Česku pouze zápasy do semifinále.
      Tomáš

• Lasky Nemuzu nez souhlasit. Zapas jsem videl bohuzel pouze ze zaznamu a byl jsem velmi spokojen. Rozhodci, oba tymy i predvedena hra. Nevedet, ze je to ceska liga ani bych to snad nepoznal. Kdo mate moznost sledovat nejake zahranicni TV, date mi za pravdu. Jen postradam jakoukoliv zminku o poctu divaku. Muzete o tom nekdo informovat? Diky.

• Láďa návštěva cca 3500

• FOTKY

• Koňos Jackale, nebylo by lepší vybrat třeba 10 dobrých, ostrých fotek, než vysypat celý foťák do internetového alba?

• Ala Nefotil jste nahodou nekdo taky holky? Jsou tady tuny fotek z finale a deti,a le holky nikde :-( Taky chceme mit pamatku na ten uzasnej zazitek, zahrat si na velkem stadionu pod umelym svetlem... Diky.

• Maxinoha Zkusím nějaké najít - na jaký mail je mám poslat?

• aLA To bys byl zlatej :-). Pokud neco najdes, posli to na e-mail ragby@centrum.cz

• fotky z finale

• vítěz= RUGBY

SQEEZE Chtěl bych moc poděkovat organizátorům a ČSRU, že tento zápas, který posunul české rugby o krůček dál. Opravdu jsem si to moc užil a moji kamarádi (nerugbisti) které jsem přivedl s sebou taky. Takže i když vítězem zápasu se stala Tatra, které gratuluji, tak si myslím, že to bylo hlavně rugby a naše rugbyová kultura kdo je vitězem dnešního večera.

Budu doufat, že až príště budu chtít jít na finále ligy, budu muset koupit lístek v předprodeji abych se tam dostal :)

• Syky Fakt parádní. Jako dva nerugbisté jsme si to s kámošem fakt moc užívali a fandili na obě strany :-)

• dan přesně tak...pravý rugbyový svátek se vším všudy...naprosto sem si to užil....a jak správně řekl squeeze...vítězem bylo české rugby!!!!!!!!

• Miloš Naprostý souhlas!!! Gratulace a díky...
      P.S. pozn. k některým níže uvedeným příspěvkům: trapné handrkování a klubismus, chce to trochu soudnosti, pokory a optimismu. :o)

• Výsledek zápsu

Láďa Výsledek zápasu nemohl dopadnout jinak po tom co rozhodčí předvedl 2. poločas

• Ondra Kompenzace zpackane prvni pule, ktera byla v neprospech Tatry... Kazdopadne rozhodci piskal mizerne na obe strany.

• lasky Je mi nas (ragbyovou obec) lito. Zase za to muze pan rozhodci. Prestane to nekdy?

• Ondra Ja si nestezuju-ja byl s vysledkem utkani spokojen :)

• lasky Resime vykon pana Bednarika nebo vysledek?

• Marek Místo, atmosféra a organizace byla vynikající a je úspěchem. Bohužel jedinou kaňkou je výkon rozhodčího druhou půli, který významně přispěl k výsledku zápasu.

• Franta Koudelka chytry Marku,
        nevim, co se Ti nelibilo na vykonu rozhodciho. Naopak v druhe pulce piskal velmi dobre. Zacal trestat neustaly offside pana Camrdy, ktery pri kazdem mlynu nedodrzoval vzdalenost pet metru a tim ziskaval nepravem vyhodu pri braneni.
        Ale muzes nam napsat, co piskal tak spatne, Ty chytraku v modrym dresu.

• Marek Platí má první věta - Místo, atmosféra a organizace byla vynikající a je úspěchem - to je pro české ragby velice důležité a ještě jednou ji podrhuju. Vyhrála Tatra z pohledu podzimu i zaslouženě. Utkání vyrovnané a vítězství pro toho, kdo měl v závěru asi i více energie. Z mého pohledu - posuzování offsidů a hry na zemi ve skrumážích, atakování mlýnové spojky po mlýnech - příliš na jednu stranu posledních cca 20 min, kdy se utkání rozhodovalo. Líbilo se mi jak rozhodčí udržel utkání v ragbyové rovině a každý zárodek strkanic včasnou komunikací "uhasil". Určitě k tomu velmi přispěli i sami hráči, kteří přes velké nasazení a adrenalin udrželi nervy na uzdě. Opakuji z celé akce mám celkový velmi pozitivní dojem a pro české ragby to je určitě posun.

• byl jsem tam Ty musíš být z Říčan, viď uplakánku. Kdyby jste dneska vyhráli, tak tady budeš Bednaříka vychvalovat až do nebe. Prostě Tatra si za celý podzim i za dnešní výkon zasloužila vyhrát, tak to prosím vem v potaz. A rozhodčí finále určitě nepokazil. Zítra ti to při záznamu potvrdí celá republika. :-))

• Láďa Z Říčan nejsem. Zápas jsem sledoval jako neutrální fanoušek (rugby jsem hrál, mimochodem ani za jeden z těchto klubů) Ale ty se asi nezapřeš Tatrovko

• rož@ Z Tatrovky nejsem, ale Říčan mám tam a zpátky plný zuby. Takže z Petrovic. Je to něco proti ragbyovému desateru?????????

• sláva Je vidět,že si opravdový fanoušek rugby .A rugby máš rád.Je mi jen líto, že rugby kvůli takovým lidem jako jsi ty ztrácí na kráse a že to krásný sport opravdu je. Je mi líto, že tvoje rugbyové desetero je něco jako zášt a nenávist , a chybí tam sportovní duch a nadhled. Ty asi nebudeš dobrý hráč a ani sportovec - jen člověk plný nenávisti, která pramení z tvého nesportovního ducha. A tak jen otázka, proč se na rugby nevykašleš a nenajdeš si jinou zálibu, ale žádný sport by to být neměl. Neboť tobě chybí nejen sportovní duch, ale i ........

• Opicka Tanicka Blahopřeju Tatre k titulu....i když sem moooc fandil Říčanům tak druhej poločas harla tatra lepší rugby....ale mylsim že tu medailisi zaslouzil hlavne pan Bednařík protože ten to zařídil moc pěkně....myslim že kdyby pískal trošku spravedlive tak ten vysledek mohl být jinej...

• SQEEZE Nechápu, proč osočujete v této diskusi rozhodčího. Myslím, že pískal dobře některý chybičky byli, ale líbilo se mi že nepodlehl atmosféře a udržel si tvář. Prostě když tým říčan stál v ofsajdu tak to pískl i když si byl vědom toho, že tím může ovlivnit výsledek tohoto velkého finále. V prvním poločase dělala přestupky tatra a Nevický trestal v druhém se to obrátilo. Takový vyrovnaný zápasy ve světě rozhodují kopáči a včera tomu nebylo jinak. Jediný co vadilo hře, byla spousta předhozů možná z nervozity a nebo proto že to bylo tak mokrý a taky to jak to klukům klouzalo, ale rozhodčí ne.

Přiložit

Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
Ragby CZ > Soutěže > Extraliga > KB Extraliga: Tatra obhájila ve velkém finále titul Mistra republiky