Kategorii starších žáků ovládla letos Sparta

13.6.2010 Celostátní přebor U15 - starší žáci

O tomto víkendu se rozhodlo o konečném pořádí týmů kategorie starších žáků v sezóně 2009/10. Titul Mistra republiky v této sezóně vybojovali starší žáci Sparty, kteří ve finále přehráli Vyškov. V boji o třetí místo porazily v dramatické bitvě Mariánské hory Tatru Smíchov o pět bodů.

Semifinále

Tatra - Vyškov 12:19 (12:5)

Tatra
P: Schořík, Vrchota
KPP: Hřebík

Vyškov
P: Fládr, Brtníček, Kaňa
KPP: Pantůček 2

Vítěz kvalifikačích turnajů Tatra, vyzval Vyškov. Smíchovští měli dobrý vstup do utkání a rychle se ujali vedení. Kolektivní hra Vyškova však bez větších komplikací hru otočila a bylo na světě malé překvapení. Moravané přešli přes první nasazený tým do finále.

Sparta - Mariánské Hory 17:0 (5:0)

Sparta
P: Řádek, Luklynskyj, Blažek
KPP: Lacina

První poločas druhého semifinále mezi Spartou a Mariánskými Horami byl plný individuálních chyb, proto byl dlouho stav 0:0. Těsně před koncem první půle položila po mlýnu první pětku Sparta.

Po změně stran se Sparta nadechla k velkému výkonu, ze soustavného tlaku položila další dvě pětky a vedla 17:0. Mariánské Hory se po obdržených bode snažili s výsledkem něco udělat, dobrá obrana Sparty však změnu skóre nedovolila.

o 3. místo

Tatra - Mariánské Hory 19:24 (12:10)

Tatra
P: Šimák 2, Zbořil
KPP: Vrchta, Hřebík

Mariánské Hory

P: Masný, Kováč, Jamin
KPP: Jamin 3
TK: Jamin

Tatra po velkém zklamání ze semifinále chtěla uspět alespoň v boji o třetí místo. Její snaha však ztroskotala na individualitách, které se snažili rozhodnou utkání sami. Mariánské Hory hrály disciplinovaně a využívaly každé chyby soupeře. To Ostravě přineslo ovoce v samotném závěru, kdy rozhodla pětkou přímo pod háčko.

Finále

Sparta - Vyškov 22:12 (5:5)

Sparta
P: Luklynskyj, Koval, Križánek
KPP: Lacina 2
TK: Lacina

Vyškov
P: Kaňa 2
KPP: Pantůček

První poločas finále byl velmi vyrovnaný, Vyškov hrál především útočnou řadou a to mu zpočátku přinášelo územní převahu. Sparta se ujala vedení po rychlé akci  útoku, kdy položila první pětku. Odpověď Vyškova přišla těsně před poločasem a tak byl stav poločasu vyrovnaný 5:5.

Po změně stran zaúřadovala stejně jako v semifinále Sparta, dobrá souhra spojek donutila soupeře několikrát chybovat v obraně. Z tohoto tlaku padly dvě pětky a jeden trestný kop a o výsledku bylo rozhodnuto.

 

Celkové pořadí:

  1. RC Sparta Praha
  2. RC JIMI Vyškov
  3. RC Mariánské Hory
  4. RC Tatra Smíchov

 

Zoom gallery

 

 

 

 

Marek Švíř

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > U15 - Starší žáci > Kategorii starších žáků ovládla letos Sparta

právě se děje

soutěže

 načítám...