20.11.2005 Listopadová mezistátní utkání

jihoafričan Schalk Burger při obané prácijihoafričan Schalk Burger při obané práci
kapitán Austrálie G. Gregan
mlynář All Blacks K. Mealamu položil vítěznou pětku
Piri Weepu v závěrečné fázi haky
Rumunsko - Kanada

Rumuni dosáhli v Bukurešti historického vítězství nad Kanadou, Portugalsko odehrálo velmi vyrovnané utkání doma s Fidži. All Blacks uhráli na Twickenhamu ve velmi dramatickém utkání těsné vítězství nad domácí Anglií

TK: Pyke 2

Kanada od počátku utkání plnila roli favorita a vedla ve druhé půli 20:8, Rumuni si však nechali vše až samotný závěr utkání. V 79. minutě otočil po drtivém tlaku výsledek na stranu Rumunska pětkou rváček A. Manta a jeho tým získal historicky první vítězství nad Kanadou.

KPP: Prasad 2, Vulakoro

Portugalci odehráli s devátým týmem světového žebříčku poměrně vyrovnanou partii, ve 21. minutě vedli 10:7, do poločasu však vedení ztratili a prohrávali rozdílem devíti bodů. Ve druhé půli položili oba týmy po jedné pětce a tak zůstal rozdíl stejný až do konce utkání.

TK: Carter 5
ŽK: Woodcock – „collapsing maul“, Tialata – „killing the ball“, Masoe – „ killing the ball“

První půle byla velmi vyrovnaná a novozélanďané si vytvořili tří bodový náskok, po změně stran však vyfasovali během třiceti minut tři žluté karty a odsoudili se tak k neustálému bránění. Výsledek nakonec uhájili vítěznou pětkou, kterou položil mlynář K. Mealamu.

TK: Rogers 3

Australané rozhodli utkání až ve druhé půli, kdy dokonale rozebrali obranu domácích. George Gregan odehrá 116. mezistátní utkání.

DG: Tu'ipulotu

Prvních dvacet minut bylo utkání poměrně vyrovnané, domácí ovšem dokázali velmi zvýšenou aktivitou poměrně snadno přehrát po zbytek utkání nevýraznou Tongu.

ČK: Percy Montgomery

Domácí vedli v první půli před vyprodaným stadionem v Cadiffu 16:9, soupeř však po slabším úvodu dokázal, že patří mezi nejlepší týmy světa.

TK: Pez 5

V poločase vedla Argentina pouze o tři body, po změně stran měli Pumas doslova drtivý tlak a s přehledem dotáhli utkání do vítězného konce.

ŽK Taina (Samoa) – „killing the ball“

Dramatické utkání viděli diváci mezi soupeři dvou rozdílných herních stylů. Více štěstí měli tentokrát domácí kteří dokázali vyhrát díky přesným kopům zadáka C. Patersona.