Kafkův madridský tým poprvé prohrál

15.1.2003

Až teprve v sedmém kole utržil první porážku mistr Španělska madridský tým Moraleja Alcobendas R.U. Madrid, za který hraje ragbista roku 2002 Martin Kafka. Porážku ragbisté ze španělské metropole utržili od týmu, který do té doby také neprohrál Dulciora el Salvador. Španělská extraliga se totiž na rozdíl od české hraje přes celou zimu a v letošním roce už byla odehrána dokonce dvě kola. Martinovi se ve Španělsku daří. Mrkněte se na to.

V prvním utkání roku Kafkův tým učinil rekord tohoto ročníku soutěže, když vyhrál nad R.C.L. Hospitales 80:6.

Těsně před koncem roku 2002 se hrálo ještě finále mistrů Pyrenejského poloostrova Copa Iberica. Na webu portugalské ragbyové federace byl chválen před i po utkání hráč G.P.Direita Australan Hoffman, který také položil za portugalský tým nejdůležitější pětku utkání. Jemu odpovídající hvězdou ve španělském celku měl být a také byl nejlepší hráč mistrovského týmu Španělska Martin Kafka. Ten se také zapsal do listiny bodujících hráčů jako úspěšný kopáč, který dal poslední body prestižního zápasu, když za stavu 24:15 proměnil trestný kop.

Od našeho dopisovatele patrně Andreje Hronce jsme se dozvěděli další podrobnosti. Vítězný tým G.P. Direito je v současnosti nejlepším týmem Portugalska - mistrem, držitelem Portugalského poháru i Superpoháru, vše za 2002 a nyní tedy i Iberského poháru. Za Portugalce bodovali kromě v článku uvedeného zadáka Hoffmana i rovněž křídlo Frederico Sousa a útokovka Martim Tomé (1KPP, TK).Španělé se v minulosti stali vítězi poháru 15 krát a Portugalci vyhráli Iberský pohár podvanácté, z toho Direito podruhé. Nejvíce portugalských prvenství má z fotbalu známá Benfica - 4. Více viz: http://www.fpr.pt/LerNoticia.asp?expressao=&id=398

" Hrálo se těsně po vánocích a na hráčích obou týmů bylo vidět, že si vánoční svátky skutečně užívali. Než jsme se však rozhýbali, Portugalci už vedli a náskok si udrželi až do konce. Naopak já jsem měl svátky sice také pěkné, ale v neustálém pohybu. Doma v Říčanech jsem byl jen na skok, neboť už 27. prosince jsem se musel hlásil v Madridu odkud jsme cestovali hned do Portugalska,“ vysvětluje český nejlepší hráč loňského roku Martin Kafka.

Zrcadlo výsledků

Copa Iberica – finále (28.12.2002): G.P. Direito - Moraleja Alcobendas R.U. Madrid

24:18

Španělská extraliga – 6.kolo: MADRID (5.1.2003): Moraleja Alcobendas R.U. Madrid – R.C.L. Hospitales 80:6

Španělská extraliga - 7.kolo SALVADOR (11.1.2003): Dulciora el Salvador – Moraleja Alcobendas R.U. Madrid 15:5

"Kafkův tým hrál ještě s CAU Valencia ve 4. kole 16.11. a ve Valencii vyhráli 64:12. Z letošních utkání (kromě zmíněné prohry v Salvadoru v 7. kole 12.1.) se hrálo ještě 5. kolo, kdy 1.12. vyhráli nad VRAC Quesos Entrepinares 34:3. V 8. kole hrají 18.1.2003 doma s R.C. Valencií ecnidex. Více viz: http://www.ferugby.com/ ," podotýká muž skrývající se za přezdívkou Web Ellis, ale píšící stylově stejně jako Andrej Hronec. Dík za rozšíření informace Andreji.