Kafka přestoupil do Japonska

20.7.2005 Martin Kafka jako první Čech okusí japonskou profesionální ligu

Martinův profil v japonštině (rugby.sanix.jp)Martinův profil v japonštině (rugby.sanix.jp)
Martinův profil v japonštině (rugby.sanix.jp)
Japonští tifossi
Japonští tifossi

Klubová hymna

Jeden z nejlepších českých ragbistů Martin Kafka podepsal profesionální smlouvu se špičkovým japonským týmem Fukuoka Sanix Blues na dva roky.

V minulé sezóně působil v pařížském klubu Metro-Racing. Do Japonska odchází se svým bývalým trenérem z klubu Castres Olympique. (czechrugby.info)

Ragbyový klub Fukuoka Sanix Blues sídlí ve městě Fukuoka na ostrově Kjůšů.

Klub byl založen v roce 1994 a probojoval se v minulé sezóně do japonské nejvyšší soutěže Top League. V sezóně nastávající sezóně bude v této profesionální lize hrát celkem 12 klubů.

Většina z japonských klubů je podporována světoznámými japonskými firmami, například Ricoh Black Rams, Toshiba Brave Lupus, Sanyo Wild Knights, Yamaha Jubilo. Hlavní sponzor klubu Blues, firma Sanix, se zabývá technologiemi pro životní prostředí.

Město Fukuoka s 1,2 milionem obyvatel, kde bude Kafka hrát japonský šampionát, patří k největším městům na jihu ostrova Kjůšů, s moderním průmyslem, velkým přístavem, mezinárodním letištěm a pěti univerzitami.

Tým Fukuoka Sanix Blues se v současné době připravuje na novou ligovou sezónu ve Francii v okolí Biarritzu a zpět odlétá 31. července. Během soustředění sehrají Japonci, již s Martinem, tři přípravné zápasy proti Auch, výběru Landes a Cote Basques a Stade Bordelais.

Nastávající japonská prvoligová sezóna trvá do února 2006.

Program zápasů Fukuoka Sanix Blues ve Francii:

  • 22.7. Auch - Sanix Blues (Soustons)
  • 27.7. Selection Landes et Cote Basques - Sanix Blues (Capbreton)
  • 29.7. Stade Bordelais - Sanix Blues (Arcachon)

Více informací:

 

Ragby CZ > Zprávy > Češi v zahraničí > Kafka přestoupil do Japonska

právě se děje

soutěže

 načítám...