Kafka bodoval v japonské nejvyšší soutěži

Martin Jágr RC ToulonMartin Jágr RC Toulon
Martin Jágr RC Toulon
web: Sanixweb: Sanix
web: Sanix

Martin Kafka nastoupil k premiérovému utkání v japonské nejvyšší a zaznamenal hned 11 bodů, Jágrův Toulon v domácím kotli na Stade Mayol konečně dočkal prvního vítězství v této sezóně. Ve francouzské Federale 1 byl k vidění zajímavý souboj kde proti sobě nastoupili bývalí hráči Pragy R. Voves a P. Šťastný.

JAPONSKO

Top 12 – 3.kolo

• Toyota Rugby Team Verblitz – Fukuoka Sanix Blues (Kafka)  82:21 (40:0)

Třetí kolo japonské nejvyšší soutěže bylo pro Martina Kafku velkou premiérou, i když jeho tým utrpěl vysoký debakl. Český internacionál začal utkání na lavičce s číslem 21, ve 48. minutě trenéři Fukuoky za stavu 57:0 vystřídali M. Kafku na post útokové spojky.

O minutu později se Martin prosadil svou typickou akcí po mlýnu, naznačil přihrávku a prošel přímo pod háčko kde položil svou premiérovou pětku v Japonsku. Sám pak proměnil kop po pětce a probudil tak celý tým, který od této chvíle vyrovnal svému soupeři.

V 75. a 80. minutě proměnil ještě dva kopy po pětce a uzavřel tak skóre utkání na nelichotivých 82:21, Fuokoka je po třech kolech na posledním místě bez jediného vítězství.

FRANCIE

Top 14 – 7. kolo

• Toulon – Bayonne 19:14 (3:0)

Hráči Toulonu  konečně dokázali po velice těžkých šesti kolech porazit svého soupeře. Martin Jágr odehrál celé utkání na postu levého křídla. Domácí po velmi vyrovnané první půli dobře vstoupili do druhých čtyřiceti minut a vytvořili si slibný náskok, který nakonec stačil na vítězství.

Federale 1

• Lombez Samatan (Šťastný) – Limoges (Šuster, Voves)  7:15

Na souboj pragováků ve Francii se velmi těšily obě strany. Do utkání nakonec nemohl nastoupit R. Šuster, který si poranil kotník v minulém kole.

Samotné utkání bylo velmi vyhecované a rozhodčí měl co dělat aby udržel hráče na uzdě. Ve druhé půli se však strhla hromadná bitka Bagare Generale a rozhodčí vyloučil všechny pilíře, nastala tedy zajímavá situace kdy musel jít R. Voves do první řady, kde soupeřil v mlýnu právě s P. Šťastným.

Utkání nakonec vyhráli hráči Limoges a bezpečně vedou svou skupinu, Lombez Samatan je bez vítězství poslední.

• Saint Sever – Bordeaux-Begles (Kurka, Němeček) 11:12

Begles hráli bez obou českých hráčů, Míra Němeček má nedoléčené zranění a Jan Kurka jěště bojuje o svou pozici v B-Týmu, kde v sobotu předvedl vynikající výkon, kterým si řekl o nominaci do Ačka

• St. Nazaire (Rapant, Rohlík) – Massy 14:13

L. Rapant odehrál celé utkání pro nás neobvykle na postu levého pilíře, J. Rohlík předvedl svou sílu na levém křídle, při obrané práci vyrazil protihráči míč těsně před položením a zachránil tak těsné vítězství nad těžkým soupeřem.

Federale 2

• Chateaurenard – St. Saturnin (Krejčí) 15:12

SKOTSKO

National League Two – 5. kolo

• Gatnoc – Irvine  31:13

V první půli se hrálo proti velmi silnému větru, takže se prakticky nedalo skórovat z trestných kopů R. Janíček odstoupil na konci první půle , kdy si poranil záda. J. Stříbrný odehrál celé utkání velmi dobře, ve druhé půli se dostal do slibné akce, ale velmi tvrdá obrana Gatnocu ho zastavila. Hráči Irvine díky prohře klesli z druhého místa na páté.

Wales

Division Four North – 3. kolo

• Dolgellau – Pwllhelli (Indrák, Pavlásek) 13:16

P. Indrák odehrál celé utkání na postu pilíře, R. Pavlásek hraje prozatím v B- týmu, kde položil tento víkend pětku.

Ragby CZ > Zprávy > Češi v zahraničí > Kafka bodoval v japonské nejvyšší soutěži