Kadeti Říčan získali titul Mistra republiky

28.6.2010 Celostátní přebor kadetů U17 - Vyškov 2010

V úplně posledním možném termínu se odehrály semifinálová a finálová utkání v kategorii kadetů. Říčany po vítězném finále nad Spartou získaly titul Mistra republiky. V boji o třetí místo porazily Petrovice domácí Vyškov.

RC ŘíčanyZoom gallery
RC Říčany
RC Sparta PrahaZoom gallery
RC Sparta Praha
RK PetroviceZoom gallery
RK Petrovice

semifinále

  • Vyškov - Sparta 22:29

V prvním semifinále bojoval domácí Vyškov se Spartou. Velmi vyrovnané utkání rozhodlo několik drobných chyb. Sparta dobře využívala roje, který obranu domácích neustále zaměstnával a to se jí nakonec vyplatilo.

Vyškov nedokázal využít svého dobrého útoku, zklamal i v několika násobném přečíslení. V závěru se Spartě podařilo udržet těsný náskok a postoupila tak překvapivě do finále.

 

  • Říčany - Petrovice 31:10 (19:0)

Favorit celé soutěže měl výborný vstup do utkání. Důraznou hrou v první půli si vypracovaly dobrý Říčany rozhodující náskok. Petrovice, které byly složeny z několika týmů se dostávaly do útočení velmi málo.

Po změně stran se hra díky větší aktivitě Petrovic změnila. říčany se jen velmi těžko dostávaly z tlaku soupeře. Své vedení však Středočeši bezpečně uhlídali.

o 3 místo

  • Vyškov - Petrovice 12:19

Domácí chtěli odčinit neúspěch ze semifinále a začali velmi aktivně. Petrovice však využili zkoušeností hostujících reprezentantů, utkání dotáhli do vítězného konce.

Vyškov tak jako jeden favoritů překvapivě skončil na 4. místě. Petrovice, které postoupily jen díky neúčasti Mariánských hor vybojovali 3. místo.

finále

  • Říčany - Sparta 25:10 (8:7)

Oba týmy se dobře zanaly z regionální soutěže, takže dobře věděly s jakou taktikou nastoupit proti soupeři. V první půli byl hra velmi vyrovnaná, Sparta hrála po většinu hry rojem, Říčany se naopak snažily rozehrávat míč co nejvíce do útoku.

Do poločasu padla na každé straně jedna pětka, Říčany navíc proměnily trestný kop a vedly finále o jediný bod.

Po změně stran Středočeši využili zaváhání v obraně soupeře a dalšími dvěmi pětkami prakticky rozhodli o výsledku. Sparta se v závěru snažila o stažení náskoku, její snaha však končila na zbytečných chybách.

Konečné pořadí na celostátním přeboru ve Vyškově

  • 1 RC Říčany
  • 2 RC Sparta Praha
  • 3 RK Petrovice
  • 4 RC JIMI Vyškov

 

 

 

 

 

 

Marek Švíř

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > U17 - Kadeti > Kadeti Říčan získali titul Mistra republiky