K uvolnění Ládi Vondráška z nominace proti Španělsku v Madridu

22.9.2006 Vyjádření hlavního trenéra národního týmu

Jak již zmínil Láďa, nefungovala komunikace mezi trenéry a kapitánem týmu. Od našeho nástupu do funkce jsme nenašli společnou vlnu, na které bychom spolu mohli komunikovat a zvyšovat společně kvalitu týmu. Naše názory jsou zřejmě tak rozdílné, a povahy tak stejné, že ani jedna ze stran nenašla tu správnou cestu.

Celou dobu jsme se domnívali, že problém je pouze v komunikaci. Po posledním zápase však Láďa sdělil médiím, že nedůvěřuje trenérům, hře kterou chtějí praktikovat a práci kterou odvádějí s mužstvem, aniž by tuto kritiku řekl přímo nám.

Z očí do očí. Hodně mne to šokovalo a vyvedlo z míry. Jak jsem se později od Ládi dozvěděl, tak tyto své názory "ventiloval" v určité společnosti a nebyly proneseny v rozhovoru. Nicméně to nemění nic na tom, že nám nedůvěřuje a nevěří naší práci. Což je důvod jeho uvolnění z nominace.

Kapitán je na hřišti prodlouženou rukou trenérů. Řídí hru, připomíná hráčům jejich úkoly a povzbuzuje je. Kapitán trenérům ani hře nevěřil. Hra, se kterou jsme šli do prvního poločasu a chceme jí praktikovat, má několik variant, jak si připravit soupeře, překonat jeho obranu a bodovat. Bohužel jsme stereotypně opakovali pouze jednu.

Naše hra je jiná z rychlých autů a jiná z protlačovaných autů. My jsme toho však nevyužili.

Opakuji, že za uvolněním Ládi není to "že se ozval", ale to, že není možná spolupráce mezi trenéry a kapitánem, který jim nevěří a nevěří ani tomu co dělají.

Domnívám se, že kdybychom spolu dokázali lépe komunikovat, tak bychom určitě našli jiné řešení.

Na závěr bych chtěl uvést, že tento článek nijak neobviňuje Láďu z porážky od Španělů. Pouze vysvětluje proč byl uvolněn z nominace. Láďa patřil, jako většinou, k nejlepším hráčům na hřišti.

 

Josef Fatka

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > K uvolnění Ládi Vondráška z nominace proti Španělsku v Madridu

právě se děje

soutěže

 načítám...