Junioři hráli v Německu

14.10.2002

Junioři České republiky se utkali v přípravném utkání s výběrem Baden-Wittenbergu v Heidelbergu.

"Po odřeknutí dvojzápasu s Heidelbergem a zápasu s Rakouskou "20" se

díky dobré práci sekretariátu podařilo zabezpečit přípravný zápas s výběrem Badenska-Wittenberska," rozpovídal se trenér juniorů Jaroslav Mičke.

HEIDELBERG (12.10.2002): Baden Wittenberg - Česko 5:17 (0:5)

Zápas zahájili hosté náporem, který se jim nepodařilo vyjádřit bodově, když celkem třikrát přehráli soupeře a šli dva na jednoho. Až ve 20 min. se jim podařilo bodovat po celé akci útoku Rudolfem bez prokopu Honnera. Soupeře se hráčům Česka dobrou obranou podařilo eliminovat i ve druhém poločase. Hráli moderní rojovou hru s rozhazováním do útočné řady s podporou. Do druhého poločasu nastoupilo také sedm nových hráčů, což se projevilo na skóre. V 45 minutě pokládal Machura s následným úspěšným kopem Žemličky(12:0). "Od tohoto okamžiku si hráči mysleli, že si soupeř dá body sám a byli vždy o půl kroku později u všech míčů. Soupeř nás zatlačil, začal hrát agresivněji, bral nám skoro všechny standardní situace. Ve 20 min. se soupeři po autu 5m od našeho brankoviště podařilo bodovat dotlačením maulu do brankoviště 12:5. Začala se u nás projevovat slabá fyzická kondice a jiný styl hry jednotlivců, kteří neabsolvovali Blatnici," postěžoval si trenér Mičke. Po jednorázové akci bodoval Láník (17:5). "Soupeř Čechy stále tlačil a bylo otázkou času kdy dostanou další body. Naštěstí byl zápas ukončen. Projevilo se opět známé konstatování trenérů, že pokud není možno s mladšími hráči soustavně pracovat, rychle zapomínají a vrací se ke stylu hry v oddíle, což při odehraných dvou kolech u juniorů znamená, že mimo hráčů absolvujících Blatnici, byli jedinci, kteří mimo tyto dva zápasy a pár tréninků vidělo míč naposledy v červnu. Soupeř z Badenska-Wittenberska oproti tomu má sraz min. jednou v měsíci v počtu 35 hráčů na cca 4-5 dní. Celé Německé mládežnické ragby jde nahoru a centrum tohoto rozvoje je v Heidelbergu, kde hraje 6 mužstev!!! což není ani v celé naší republice," ulevil si Mičke.

ČESKÁ REPUBLIKA: Jan Rudolf, Michal Schlanger, Jiří Šimánek (Petrovice), Norbert Hemelík (Říčany), Remek Machura, Lukáš Honner, Vojta Mára, Vítek Odnoha, Honza Olbrich (Tatra), Ríša Láník (Zlín), Jan Mareš, Matěj Rázga, Pepa Štandera (Slavia), Luboš Sellinger, Martin Šlégl, Jarda Žemlička, David Michalík, Martin Beránek (Dragon), Michal Wögnitsch, Jirka Beneš, Kremlička (Vyškov) a Adam Nawrath (Ostrava) * Body Česka: Rudolf (P), Machura (P)5, Lánik (P)5, Žemlička (KP)2.