Jonah Lomu skóroval v Cardiffu

28.12.2005 Bývalé křídlo All Black sní o návratu

novozélandská haka v podání Jonaha Lomu je opravdovým zážitkemnovozélandská haka v podání Jonaha Lomu je opravdovým zážitkem
novozélandská haka v podání Jonaha Lomu je opravdovým zážitkem
web BBCweb BBC
web BBC

Jonah Lomu si o vánocích nadělil velmi příjemný dárek, položil svou první pětku v dresu Cardiff Blues a přispěl tak k poměrně vysokému vítězství nad Newport-Gwent v 9. kole welšské Celtic Ligue. Bývalé křídlo All Blacks se dostává opět do formy a velmi touží po návratů do národního mužstva Nového Zélandu.

  • Cardiff Blues - Newport-Gwent 41:23 (26:11)

Cardiff před 12.346 diváky splnil v domácím prostředí roli favorita, po celou dobu utkání byl podstatně lepším týmem. Hostům se podařilo zdramatizovat utkání pouze na deset minut, kdy po změně stran se dotáhli na rozdíl deseti bodů.

Velká chvíle Jonaha přišla v polovině druhé půle, svým typickým způsobem se prosadil po levé straně a pojistil svou premiérovou pětkou v dresu Blues jasné vítězství svého týmu.

Cardiff je po devíti kolech překvapivě až na šestém místě, po slabším začátku se však znovu tým chytil a chce postoupit do jarního play-off.

Jonah Lomu sní o návratu do týmu All Blacks, aby se mohl pokusit získat trofej Mistrů světa na RWC 2007 ve Francii. V reprezentaci Nového Zélandu je nyní na postu levého křídla velmi vysoká konkurence, přesto třicetiletý hráč neztrácí naději a snaží se znovu získat respekt protihráčů.

 

Marek Švíř

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Jonah Lomu skóroval v Cardiffu

právě se děje

soutěže

 načítám...