Jonah Lomu podruhé

19.12.2005 Heineken Cup pokračoval 4. kolem

Josh Lewsley - Wasps web: scrumJosh Lewsley - Wasps web: scrum
Josh Lewsley - Wasps web: scrum
Jonah Lomu web: scrumJonah Lomu web: scrum
Jonah Lomu web: scrum
Xavier Rush pokládá první pětku Blues web: scrumXavier Rush pokládá první pětku Blues web: scrum
Xavier Rush pokládá první pětku Blues web: scrum

O tomto víkendu pokračovalo také 4. kolo nejprestižnějšího evropského poháru Heineken Cup. Jonah Lomu odehrál své druhé utkání v této sezóně a pomohl k výraznému vítězství Cardiff Blues nad Calvisanem.

 


Cardiff Blues - Calvisano 43:16

Xaver Rush (na obr.), vazač All Blacks, který vyměnil dres Blues za Blues, když v září přestoupil z Aucklandu do Cardiffu, zastínil v odvetě svého týmu proti Calvisanu kolegu z Nového Zélandu, Jonaha Lomu, když si připsal dvě pětky a třetí sám vypracoval.

11 700 diváků bylo v Arms Parku zvědavo na velkého Jonaha v akci, ten nepředvedl oslnivý výkon, ale odpověděl alespoň na otázku, jak na tom bude po svém návratu s fyzickými silami. Odehrál celých 80 minut i když příliš balónů k vyniknutí neměl.

K tomu dodal: "Někdy chodí míč vaší stranou někdy zase ne. Já jsem přesvědčen, že dělám to, co je nejlepší pro tým."

Na otázku, jestli byl nervózní před největší domácí návštěvou, odpověděl: "Necítil sem žádný tlak, ani kvůli velkému množství diváků. Naopak, mělo by to být povznášející, když máto takovou podporu."

Cardiff dal v zápase šest pětek a zajistil si tím bonusový bod, který ho vynesl do čela skupiny. Je tedy pravděpodobné, že se utká z druhým, ze skupiny 2, tedy s Perpignanem.


Určitě nejdramatičtější zápas víkendu se odehrál na zbrusu novém stadionu ve městě Swansea na jižním pobřeží Walesu, kde domácí Ospreys podlehli ve třetí minutě nastavení hostům z Leicesteru 15:17.

Domácí do té doby vedli 15:10 a měli výhodu dvou trestných kopů proti brance, ani jeden však kopáč Gavin Henson neproměnil a tak udeřilo na druhé straně, Leicester se prosadil po soustavném tlaku z vlastní dvaadvacítky až do brankoviště soupeře, lehkou konverzi a pojištění si prvního místa ve skupině přidala útokovka Tigers Andy Goode.

Londýnští Wasps si udrželi naději na účast ve vyřazovací části soutěže díky vysoké výhře 48:14 nad Llanelli Scarlets, vrátili jim tak porážku 21-13 z minulého víkendu. Nejvíce se o to postaral nejlepší pokladač anglické Premiership, křídlo Tom Voyce, který si po individuálních akcích doběhl pro tři pětky.

Přesto mohou Wasps postoupit, pouze získají-li maximální počet bodů ze zbývajících dvou zápasů, tj. proti Edinburgu a na hřišti obhájce trofeje z Toulouse.

 


Zbývající výsledky 4. kola Heineken Cupu:

 

  • Glasgow - Bath 10:29
  • Sale - Castres 35:3
  • Toulouse - Edinburgh 35:13
  • Saracens - Ulster 18:10
  • Treviso - Biarritz 24:38
  • Bourgoin - Leinster 30:28
  • Munster - Dragons 30:18
  • Stade Français - Clermont 47:28
  • Perpignan - Leeds 12:8

(msch)

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Jonah Lomu podruhé

právě se děje

soutěže

 načítám...