Jižní Afrika vyhrála poslední utkání Tri Nations 2006

9.9.2006 Tri Nations 2006 – 9. kolo

Posledním utkáním byl sobotu uzavřen letošní ročník prestižního každoročního turnaje jižní polokoule Tri Nations 2006, domácí reprezentace Jižní Afriky v něm přehrála nevýraznou Austrálii. Celkovým vítězem se stal stejně jako loni tým Nového Zélandu, který si zajistil obhajobu po dvou třetinách turnaje.

TK: Mortlock 3

V závěrečné m utkání letošního ročníku se o moc nehrálo a v první půli to bylo na výkonu obou týmů znát. Poločasové skóre 3:3 tedy určili pouze kopáči.

Po přestávce se obraz hry zcela změnil, nejprve získali vedení Australané díky pětce Stephena Larkhama. Odpověď přišla v zápětí Andre Pretorius vrátil domácím do hry třemi úspěšnými trestnými kopy a po té v 56. minutě jeho spoluhráč Fourie du Preez položil po hezké akci pětku, Jižní Afrika vedla 19:10.

Domácí v této fázi hry skvěle bránili a nedovolovali Austrálii přiblížit se k jejich pětkovišti.. Přesto hosté utkání ještě zdramatizovali, Stirling Mortlock dvěma úspěšnými trestnými kopy snížil na rozdíl tří bodů.

Jižní Afrika hnáni dopředu vynikajícími padesáti tisíci diváky, dokázali v 73. minutě své vítězství pojistit pětkou křídelního útočníka Breytona Paulse 24:16. V posledních minutách se sice Australané snažili ještě o obrat, ale taktická hra a dobrá obrana domácích přinesla Jižní Africe zasloužené vítězství.

Jižní Afrika
15 JP Pietersen, 14 Akona Ndungane, 13 Jaque Fourie, 12 Jean de Villiers, 11 Wynand Olivier, 10 André Pretorius, 9 Fourie du Preez, 8 Pedrie Wannenburg, 7 AJ Venter, 6 Pierre Spies, 5 Victor Matfield, 4 Johann Muller, 3 BJ Botha, 2 John Smit, 1 Os du Randt.
lavička: 16 Chiliboy Ralepelle, 17 Lawrence Sephaka, 18 Albert van den Berg, 19 Jacques Cronjé, 20 Ruan Pienaar, 21 Butch James, 22 Breyton Paulse.

Austrálie
15 Chris Latham, 14 Clyde Rathbone, 13 Stirling Mortlock, 12 Matt Giteau, 11 Cameron Shepherd, 10 Stephen Larkham, 9 George Gregan (c), 8 Wycliff Palu, 7 Phil Waugh, 6 Rocky Elsom, 5 Dan Vickerman, 4 Nathan Sharpe, 3 Rodney Blake, 2 Jeremy Paul, 1 Benn Robinson.
lavička: 16 Tai McIsaac, 17 Al Baxter, 18 Mark Chisholm, 19 George Smith, 20 Brett Sheehan, 21 Mark Gerrard, 22 Scott Staniforth.