17.6.2007 Tri Nations – 1. kolo

Jižní Afrika – Austrálie 22:19 foto rugbyheaven
sestřih Jižní Afrika - Austrálie

Letos o necelý měsíc dříve odstartoval další ročník poháruu tří národů, ve kterém bojují Jižní Afrika, Austrálie a Nový Zéland. V úvodním utkání porazila Jižní Afrika silný tým Austrálie o pouhé tři body. Nový Zéland hraje první utkání až příští týden, tuto sobotu si pozval k závěrečné přípravě tým Kanady.

TK: Mortlock 4

Austrálie hrála především v první půli velmi aktivně a díky tomu získala do přestávky šesti bodový náskok. Po změně stran sice hosté zvýšili náskok na 10:19, ale domácí se hnáni vynikajícím publikem začali pomalu ale jistě chystat k dokonalému obratu, který přišel v posledních deseti minutách.

Montgomery; Willemse, Fourie, De Villiers, Pietersen; James, Pienaar; Steenkamp, Smit (c), BJ Botha, Bakkies Botha, Matfield, Burger, Smith, Spies.
lavička: Gary Botha, Van der Linde, Muller, Rossouw, Claassens, Olivier, Steyn.

Austrálie
Huxley; Mitchell, Mortlock (c), Giteau, Tuqiri; Larkham, Gregan; Dunning, Moore, Shepherdson, Sharpe, Vickerman, Elsom, Smith, Palu.
lavička: Freier, Baxter, Chisholm, Hoiles, Waugh, Ashley-Cooper, Gerrard.

TK: Pritchard 2

Kanadě proti favoritovi překvapivě neutekl začátek ve dvacáté minutě se dotáhla dokonce na 12:10. All Blacks však nenechali nikoho nepochybách a od té doby nedovolili soupeři vůbec nic. Hosté inkasovali celkem devět pětek, nejlepším hráčem na hřišti byl Novozélanďan Daniel Carter, který zatížil konto Kanady šestatřiceti bod

Sestavy

Nový Zéland
15 Mils Muliaina, 14 Doug Howlett, 13 Luke McAlister, 12 Aaron Mauger, 11 Sitiveni Sivivatu, 10 Daniel Carter, 9 Byron Kelleher, 8 Jerry Collins, 7 Chris Masoe, 6 Reuben Thorne (c), 5 Ross Filipo, 4 Troy Flavell, 3 Neemia Tialata, 2 Andrew Hore, 1 John Schwalger.
lavička: 16 Keven Mealamu, 17 Carl Hayman, 18 Rodney So'oialo, 19 Richie McCaw, 20 Piri Weepu, 21 Rico Gear, 22 Leon MacDonald.

Kanada
15 Mike Pyke, 14 Justin Mensah-Coker, 13 Craig Culpan, 12 David Spicer, 11 James Pritchard, 10 Ryan Smith, 9 Morgan Williams (c), 8 Sean-Michael Stephen, 7 Stan Mckeen, 6 Colin Yukes, 5 Mike Burak, 4 Luke Tait, 3 Scott Franklin, 2 Pat Riordan, 1 Kevin Tkachuk.
lavička: 16 Aaron Carpenter, 17 Dan Pletch, 18 Mike Pletch, 19 Josh Jackson, 20 Adam Kleeberger, 21 Dean van Camp, 22 Ed Fairhurst.

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Jižní Afrika odstartovala letošní pohár Tri Nations vítězstvím nad Austrálií. (+video)