Jižní Afrika kráčí za obhajobou

20.8.2005 Tri Nations: Austrálie-Jižní Afrika 19:22

Springboks jsou velmi blízko od obhajoby loňského triumfu v poháru Tri Nations. Ve 4. kole porazili v Perthu domácí Austrálii. Wallabies prohráli doposud všechna tři utkání a nemohou proto již zasáhnout do bojů o celkové vítězství v letošním ročníku.

V Perthu začala Jižní Afrika výborně, již ve 4. minutě proběhl celým hřištěm B. Habana a položil první pětku utkání. Hosté skvěle bránili a vyčkávali na možnost rychlého protiútoku. Do poločasu skóre upravili pouze kopáči obu týmů.

Druhý poločas začal velkým náporem domácí Austrálie, který vyvrcholil ve 48. minutě pětkou útočníka C. Rathbona a přesný kop po pětce M. Rogerse snížil vedení hostí na rozdíl jediného bodu 16:17.

V 58. minutě kopáč M. Rogers dokonce dokázal otočit skóre ve prospěch svého týmu úspěšným trestným kopem.
Utkání však rozhodl skvěle hrající křídelní útočník B. Habana, který svou druhou pětkou v utkání zajistil Jižní Africe důležité vítězství.

Příští týden můžou Springboks získat celkové vítězství v letošním ročníku pohár Tri Nations a obhájit loňský triumf. Na Novém Zélandu to však nebudou mít vůbec lehké.

Australia:
15 Drew Mitchell, 14 Mat Rogers, 13 Clyde Rathbone (Adam Ashley Cooper, 75), 12 Morgan Turinui, 11 Lote Tuqiri, 10 Matt Giteau, 9 George Gregan (Chris Whitaker, 69), 8 David Lyons, 7 Phil Waugh (George Smith, 69), 6 Rocky Elsom (John Roe, 24-39, 61), 5 Nathan Sharpe, 4 Daniel Vickerman, 3 Al Baxter, 2 Brendan Cannon, 1 Bill Young (Matt Dunning, 42-55, 61).
do hry nezasáhli: 16 Stephen Moore, 18 Mark Chisholm.

Jížní Afrika:
15 Percy Montgomery, 14 Breyton Paulse, 13 Jaque Fourie, 12 Jean de Villiers, 11 Bryan Habana, 10 Andre Pretorius (Jaco van der Westhuyzen, 61), 9 Ricky Januarie (Fourie du Preez, 55), 8 Joe van Niekerk, 7 Juan Smith, 6 Schalk Burger, 5 Victor Matfield, 4 Bakkies Botha (Albert van den Berg, 65), 3 CJ van der Linde, 2 John Smit (captain), 1 Os du Randt (Gurthro Steenkamp, 58).
do hry nezasáhli: 16 Hanyani Shimange, 19 Jacques Cronjé, 21 Wayne Julies.