Jiří Šťastný rezignoval

22.9.2003 Úspěšný trenér nebyl spokojen se situací

Nejúspěšnější reprezentační trenér poslední doby Jiří Šťastný se rozhodl odstoupit z funkce. Jako důvod uvedl zhoršující se komunikaci s výkonným výborem unie a obstrukce při plnění i té nejzákladnější sportovní přípravy. Šťastný převzal rozhádaný tým bez koncepce před kvalifikací na SP a dokázal z něho vytvořit dobrý kolektiv, který se probojoval až do elitní skupiny A Mistrovství Evropy, kde nyní působí.

Prezident Krützner, který na jedné straně tvrdí, že unie nemá žádné prostředky, přispěchal ihned s prohlášením, že Unie stejně potřebuje zahraničního trenéra, podobně jako jej mají i další celky. Proto se tedy bude konat výběrové řízení během několika týdnů.

Šťastný měl vést i tým výběru Extraligy, který sehraje utkání proti britské armádě, namísto něj však byli ihned povoláni extraligoví trenéři Josef Fatka a Petr Michovský.

Výkonnému výboru ČSRU

Oznamuji  Vám, že  ke  dni  21.9.2003  ukončuji trenérskou  činnost u  mužů ČR. Jako  důvod  uvádím  nespokojenost  s  prací  VV a zásahy  do  přípravy a programu  mužstva  ČR.

- neschválení J. Macháčka asistentem
- neschválení plánu přípravy před utkáním s Britskou armádou
- zrušení  listopadových utkání, ke kterým se E. Krützner písemně zavázal
- nezodpovězení na dopis ze dne 21.8, ohledně vyplacení dluhů hráčům
- nepozvání  člena  real. týmu  do  VV při  projednávání  programu reprezentace, jak to slíbil a podepsal E. Krützner v červnu

Jiří  Šťastný

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Jiří Šťastný rezignoval

právě se děje

soutěže

 načítám...