Jak hráli mladí ragbisté uprostřed října

19.10.2002

Mladí ragbisté bojovali hned dvakrát s Polskem. V Olomouci hráli kadeti i junioři dvě serie vzájemných utkání.

Zrcadlo výsledků ...

Junioří:

OLOMOUC (18.10.2002): Česko - Polsko 15:7

Tvrdý boj se soupeřem, který hrál příliš ostře až na hranici pravidel, nakonec dotáhli domácí borci k vítězství.

Body ČR: Machura (P)5, Rázga (P)5, Tlapák(TK,KP) 5.

OLOMOUC (20.10.2002): česko - Polsko22:20

Zápas měl pro domácí ragbisty nepříznivý vývoj. Nad urostlými soupeři prohrávali už v desáté minutě 0:12, ale závěr byl skvělý. Po akci celého útoku rozhodující pětku položil těsně před koncem Rudolf, který tak rozhodl utkání.

Body ČR: Honner (P)5, Rudolf (P)5, Mára (P) 5, Tlapák (TK,2KP)7.

Kadeti:

OLOMOUC (18.10.2002): Česko - Polsko 10:15

OLOMOUC (20.10.2002): česko - Polsko 3:26

TURNAJ NA MORAVĚ - starší žáci (Havířov 26.9.2002 )

R Bystrc - Dragon 0:7 * Bystrc - Olomouc 0:1 * Bystrc - Havířov 1:3 (body: Mazánek) * Bystrc - Zlín 2:1 (body: Mazánek 2x) * Bystrc - Vyškov 2:3 (body: Mazánek, Šauer)

TURNAJ NA MORAVĚ (Ostrava 6.10.2002 )

Bystrc - Dragon 0:6 *Bystrc - Havířov 0:3 * Bystrc - Zlín 0:4 * Bystrc - Vyškov 0:3.

Zdroj: zpráva od trenéra Jaroslava Mičkeho, dále informace od Michala Schlangera, Pavly Lžíčarové (Olomouc) a Aleše Kroupy (Brno Bystrc)

Příloha zpráva trenéra o soustředění a o zápasech ČR 18 - Polsko 18.10 a 20.10. v Olomouci

čtvrtek, 24 . říj 2002 (10:13) Na sraz, který byl ve čtvrtek v 10,00 hod se dostavilo 25 hráčů. Dopoledne i odpoledne jsme absolvovali tréninkovou jednotku.V den zápasu jsme dopoledne měli kratší trénink a odpoledne jsme v sestavě Sellinger, Eniczký, Kotas, Tlapák, Šlegl, Melničák Beneš, Müller, Beránek, Honner, Kotoč, Láník, Jirman, Kremlička, Rudolf a v druhé půli střídajícími Márou, Průšou, Olbrichem, Hemelíkem, Marešem, Rázgou, Žemličkou, Michalíkem, Machurou, Schlangrem sehráli první zápas s Poláky.

V první dvacetiminutovce byla hra vyrovnaná, ale díky špatnému skládání se Poláci dostávali do šancí a jednu ve 20 minutě završili položením a prokopem 0-7. Poté jsme soupeře zatlačili, ale díky šikmému směru útočení a nedůraznosti v koncovce jsme nebyli schopni bodovat. Poločas 0-7.

Po vystřídání došlo ke zlepšení hry, roztáhli jsme hru do křídel a začali si vytvářet šance. 3 min. Tlapák TK 3-7, 25 min Rázga po akci roje 8-7, 27 min Kotoč po vyhraném mlýnu soupeře a prokopu Tlapáka 15-7. Další akce jsme nedotáhli k bodování díky mnoha technickým chybám. Soupeře jsme do vážnější akce již nepustili. Klady-bojovnost, hra do křídel, slabiny-nekompaktní obrana, šikmý běh, útočení z mělké šipky, odevzdávání míčů soupeři špatnými odkopy.

Po zápase chlapci absolvovali plavání v bazénu a vířivku.V sobotu dopoledne trénink a odpoledne návštěva utkání EL Vyškov-Bystrc, z kterého hráče rozbolely nejen nohy, ale i oči. V neděli dopoledne druhý zápas s družinou z Polska zahájila sestava: Mára, Průša, Sellinger, Tlapák, Olbrich, Beneš, Mareš, Hemelík, Rázga, Žemlička, Michalík, Machura, Honner, Schlanger, Rudolf velice nedůrazně a vlažně a v 15 minutě jsme dvěmi pětkami a jedním prokopem prohrávali 0-12. Je nutno podotknout, že soupeř si nebral servítky a šel do nás pěkně od podlahy hlava nehlava. Každá skrumáž znamenala minimálně dvě rány pěstí, kopnutí popř. jiné záludnosti. Za jeden takový zákrok byl vyloučen polský hráč do konce utkání. Poté se hra vyrovnala a TK Tlapáka a pětkou Máry a prokopem Tlapáka jsme výsledek poločasu stáhli na 10-12. Nedařilo se nám roztáhnout hru do křídel a útočníci při minimu míčů ztráceli v soubojích většinu míčů.

V průběhu druhé půle jsem střídal všechny náhradníky-Kotas, Eniczký, Šlegl, Müller, Wögnitsch, Kotoč, Kremlička, Jirman, Beránek, Melničák. Láník byl zraněn v prvním zápase.

V začátku druhé půle dal soupeř TK a při našem špatném bránění položil i pětku na stav 10-20. Od cca 20 minuty začalo naše mužstvo více bojovat a ve vypjaté atmosféře jsme dokázali pětkou Honnera, prokopnutí Tlapáka a ve 26 minutě pětkou Rudolfa otočit výsledek zápasu na 22-20. Posledních pět minut jsme již výsledek před zle dotírajícími Poláky dokázali udržet. Druhý zápas byl pro hráče daleko těžší. Hráli jsme zakřiknutě a mimo posledních 15 minut, kdy mužstvo zaslouží pochvalu za bojovnost, byl soupeř herně lepší.

Je potřeba hráče přinutit k přímočařejší hře, útoku z hloubky a hra s podporou.Toto jsou základní nutnosti bez nichž nelze uspět v dlouhodobějším horizontu.

Po zápase byla provedena nominace hráčů na kvalifikaci MS v Říčanech, kam byli nominováni: Mára, Průša, Sellinger, Tlapák, Olbrich, Štandera, Hemelík, Mareš, Beneš, Kotas, Müller, Wögnitsch, Šlegl, Rázga, Žemlička, Michalík, Machura, Láník, Schlanger, Kotoč, Rudolf, Beránek, Honner. Náhradníky jsou: Kremlička, Eniczký, Melničák, Jirman, Šimánek.

Obvykle se ve zprávě nezmiňuji o místě působení, ale musím udělat výjimku. Soubor okolo Ivana Lorence zaslouží stoprocentní poděkování za ochotu a snahu, kterou nám věnovali. Stravování bylo na velice vysoké úrovni a je vidět, že i přes nízký rozpočet se dá uvařit tak, že hráči neměli hlad (kdo zná mládež, ví o čem píšu) a snědli doslova a do písmene vše!!! Ještě jednou olomoučáci děkuji, jen ty tvargle by nemusely tolik smrdět.Vše prožil a zapsal