Jágrův Toulon dostal další těžkou lekci

8.1.2006 Jak si vedou čeští krajánci

Biarritz - Toulon foto yahooBiarritz - Toulon foto yahoo
Biarritz - Toulon foto yahoo
Martin Kafka při utkání proti NEC web FSBMartin Kafka při utkání proti NEC web FSB
Martin Kafka při utkání proti NEC web FSB

Nový rok nezačal dobře hned pro dva naše krajánky, Jágrův Toulon jasně prohrál v Biarritz a Vondráškův Esher překvapivě zaváhal na hřišti Redruthu. Ve francouzské Federale 1 splnily roli favorita Limoges, St. Nazaire a Bordeaux-Begles. Posledním kolem skončila základní část japonské nejvyšší soutěže.

ANGLIE

National Division Two - 13 kolo

• Redruth (7) - Esher (3) (Vondrášek) 23:21

poločas 13:14

Esher neměl v tom to utkání štěstí a díky prohře klesl na třetí místo. Na druhé Moseley ztrácí tři body a na první Waterloo, které má o zápas víc bodů osm.

FRANCIE

Top 14 - 14. kolo

• Biarritz (1) - Toulon (14) (Jágr) 57:12

Poločas 43:0

Ragbista roku Martin Jágr se stále trápí s poraněním stehenního svalu, které mu nedovoluje nastoupit do utkání.

Jeho tým v Biarritz úplně vyhořel, díky nedisciplinovanosti obdržel postupně tři žluté karty a toho domácí dokonale využili. Ve 42. minutě byl stav už 50:0 pro domácí a vypadalo to na velmi vysoký debakl.

Toulon však dokázal ve druhé půli hru opticky vyrovnat a zkorigoval nepříznivý výsledek dvěma úspěšnými akcemi roje.

Federale 1 - 11. kolo

• La Teste (7) - Bordeaux-Begles (1) (Kurka, Němeček) 6:11

Begles vede tabulku s pětibodovým náskokem před dvojicí pronásledovatelů.

• St. Nazaire (2) (Rapant, Rohlík) - Bobigny (5) 9:6

Tým za západu Francie, kde před dvěma lety působilo 6 českých hráčů si letos vede nadmíru dobře. Současná druhá příčka za favoritem z Massy je výbornou výchozí pozicí pro další boje o postup.

• Lombez Samatan (8) (Šťastný) - Cahors (4) 13:28

Týmu Pavla Šťastného se v této sezóně moc nedaří, ve skupině 4 je s devíti prohrami beznadějně poslední.

• Limoges (1) (Šuster, Voves) - Blagnac (3) 27:21

Limoges doma nezaváhala a bezpečně vede svojí skupinu.

JAPONSKO

Top 12 - 11. kolo

1. Fukuoka Sanix Blues (12) (Kafka) - Kubota Spears RFC (8) 19:42

V posledním kole japonské nejvyšší soutěže se Martin Kafka do sestavy Fukuoky bohužel nedostal, jeho tým prohrál i závěrečné utkání a skončili bez jediné výhry na posledním místě.