Jágr i Kafka bodovali

12.12.2004 Toulon po 14. kolech stále vede Pro D2

Martin Jágr v akci (6. kolo ProD2, Aix - Toulon 10:12)Martin Jágr v akci (6. kolo ProD2, Aix - Toulon 10:12)
Martin Jágr v akci (6. kolo ProD2, Aix - Toulon 10:12)
M. Jágr má občas v Toulonu zajímavé úkolyM. Jágr má občas v Toulonu zajímavé úkoly
M. Jágr má občas v Toulonu zajímavé úkoly

Hráči Toulonu  si doma lehce poradili s devátým týmem francouzké Pro D2 Oyonnaxem. Martin Jágr položil první pětku utkání. Martin Kafka v Paříži nejprve otevřel skóre, a v poslední minutě kopem po pětce potvrdil obrat v zápase, který Métro-Racing doma pětkou v poslední minutě vyhrálo.

Oběma našim reprezentantům se začíná ve druhé francouzké lize poslední dobou dařit. M. Jágr již po několikáté letos pokládal pětku a je nejlepším pokládačem v jeho týmu kde působí do roku 2001. Toulon jistě letos po dobrém začátku touží postupu do nejvyšší francouzké ligy TOP 16. V čtrnácti odehraných kolech má na svém kontě dvanáct vítězství. Příští kolo čeká Martina zápas v Tarbes.

Útoková spojka a kopáč našeho národního týmu M. Kafka se stal ve svém týmu Metro-Racing již pravidelným exekutorem všech kopů. V sobotní domácím utkání získali Pařížané důležité vítězství. Šest vítězství  v letošní sezóně řadí Martinův tým na třinácté místo v ProD2.

TOULON - OYONNAX 41:5 (16:0)

Diváků: 8000

Toulon:
Pětky:  Jágr (33), Labadze  2 (46, 74), Da Silva (80)

Tarbes :
TK: Dumitras (17, 33, 37), Fortassin (57)

Francie:

Federale 1

V nižší francouzké soutěži si také vedly dobře týmy ve kterých působí naši reprezentanti St. Nazaire (Rapant, Šuster, Voves, Rohlík), L´Isle Jourdain (Šťastný)

• Poule 1: St. Nazaire - Lons-le-saunier 37:15
  • Poule 3: L´Isle Jourdain - Graulhet 14:10

Federale 3

Tým Tomáše Krejčího si připsal na své konto další vítězství a stále se drží na předních příčkách své skupiny

• Poule 7: St. Saturnin - Vinay 36:18

Anglie:  National division two

Bracknell se letos hodně trápí. V Anglickém týmu hrají kapitán našeho národního týmu L. Vondrášek a hráč druhé řady reprezentace M. Němeček.

• Blackheath - RFC Bracknell 36:12