Italové potrápili Mistry světa

12.2.2006 Six Nations 2006 – 2 . kolo

C. Charvis při obrané práci foto RSN 2006C. Charvis při obrané práci foto RSN 2006
C. Charvis při obrané práci foto RSN 2006
foto RSN 2006foto RSN 2006
foto RSN 2006
italská obrana velmi přitvrdila foto scrumitalská obrana velmi přitvrdila foto scrum
italská obrana velmi přitvrdila foto scrum

V sobotu 11. února se odehrála dvě utkání druhého kola Six Nations 2006. Italie doma prohrála i přesto, že Anglii doma velmi potrápila, diváci na vyprodaném Stade de France viděli vítězství domácího týmu nad Irskem. V neděli pak v Cardiffu Wales přehrál ambiciózní celek Skotska.

TK: Hodgson

Italové odehráli na domácím Stadio Flaminio v Římě opět skvělé utkání, po velmi vyrovnané první půli se ujali dokonce vedení ve 42. minutě po úspěšném dropgoalu Peze 9:7. Anglie měla však velmi silnou lavičku a tak po vystřídání několika hráčů ukázala svou sílu a dovedla utkání do vítězného konce.

Itálie
Stoica; Canavosio, Canale, Mi Bergamasco, Nitoglia; Pez, Griffen; Perugini, Ongaro, Nieto; Dellape, Bortolami; Sole, Ma Bergamasco, Parisse.
střídání: Picone za Canavosia (60), Lo Cicero za Perugini (68), Festuccia za Ongara (65), Castrogiovanni za Nieta (65), Del Fava za Dellapa (56), Persico za Parisse (56).
nestřídal: Wakarua.

Anglie: Voyce; Cueto, Noon, Tindall, Cohen; Hodgson, Ellis; Sheridan, Thompson, Stevens; Borthwick, Grewcock; Worsley, Moody, Corry.
střídání: Simpson-Daniel za Tindalla (77), Dawson za Ellise (55), White za Sheridana (62), Mears za Thompsona (62), Shaw za Grewcocka (70), Dallaglio za Worsley (66).

TK: O'Gara

Vyprodaný Stade de France viděl opět skvělou podívanou. Domácí si do poločasu vytvořili šestadvaceti bodový náskok a vypadalo to na jednoznačnou záležitost. Po změně stran se Irové probudili a začali výsledek dotahovat, zkušení Francouzi však obrat nedovolili a připsali si první dva body do tabulky.

Francie:
Dominici; Rougerie, Fritz, Marty, Heymans; Michalak, Elissalde; Milloud, Ibanez, De Villiers; Pelous, Thion; Nyanga, Magne, Bonnaire.
střídání: Boyet za Michalaka (69), Yachvili za Elissalda (59), Marconnet za Millouda (59), Bruno za Ibaneze (47), Nallet za Nyangu (71), Martin za Magneho (59).
nestřídal: Valbon.

Irsko:
Murphy; Horgan, O'Driscoll, D'Arcy, Bowe; O'Gara, Stringer; Corrigan, Flannery, Hayes; O'Kelly, O'Connell; Easterby, Wallace, Leamy.
střídání: Reddan za O'Driscolla (77), Trimble za Bowa (62), S Best za Corrigana (51), O'Callaghan za O'Kellyho (51).
nestřídali: R Best, O'Connor, Humphreys.

TK: Paterson 2

Loňský vítěz poháru Wales doma přivítal velmi ambiciózní celek Skotka, který minulý týden porazil Francii. Skotové prorazili Wales naposledy v roce 2003 a tak chtěli tu to skutečnost změnit.

Domácí ovšem doma předvedli výkon na který byli diváci zvyklí celou loňskou sezonu. Po celou dobu utkání si neustále udržovali náskok a utkání přehledem dotáhli do vítězného konce.