11.3.2007 Six Nations 2007 – 6. kolo

Mauro Bergamasco pokládá rozhodující pětku Itálie
Mike Tindall posílá Anglii k důležitému vítězství
O´Gara je pro Irsko vším, Skotům dal všech 19. bodů

Ve čtvrtém kole Six Nations dokázala Itálie potvrdit výsledek z posledního utkání, po dramatickém závěru porazila v Římě Wales. Skotsku se nepovedlo již druhé domácí utkání v řadě, souboj proti Irsku ztratili Skotové tři minuty před koncem a nešťastně prohráli o bod. Nedělní očekávaný souboj Anglie a Francie vyzněl lépe pro hráče z Britských ostrovů, kteří si tak udrželi naději na celkové vítězství.

TK: O\'Gara 4

Skotsko mělo před domácím publikem co odčiňovat, vysoká dva týdny stará prohra Itálií leží v hlavách hráčů ještě dnes. Utkání s favorizovaným Irskem však bylo zcela něco jiného, Skotové si vypracovali dobrý náskok a vypadalo to, že se jim podaří porazit letos silné Iry.

V posledních deseti minutách se však domácí dopustili spousty chyb v obranné práci a dovolili tak irskému kopáčovi O´Garovi aby dvěmi úspěšnými trestnými kopy otočil výsledek na stranu hostí.

Irsko tak po vítězstvích nad Walesem, Skotskem a Anglii získalo trofej Triple Crown.

Skotsko: Southwell; S Lamont, Di Rollo, Dewey, Paterson (c); Parks, Cusiter; Kerr, Hall, E Murray, Hines, S Murray, Taylor, Callam, Brown.
lavička: Ford, Jacobsen, Hamilton, Hogg, Lawson, Henderson, R Lamont.

Irsko: Dempsey; Horgan, B O\'Driscoll (c), D\'Arcy, Hickie; O\'Gara, Stringer; S Best, R Best, Hayes, O\'Callaghan, O\'Connell, S Easterby, D Wallace, Leamy.
lavička: Flannery, B Young, M O\'Driscoll, N Best, Reddan, P Wallace, Trimble.

TK: Hook (2)

Utkání v Římě sledovalo na vyprodaném stadionu 25.000 diváků a Itálie v něm potvrdila, že výsledek z posledních dvou kol není náhoda. Souboj se vyvíjel nejprve lepé pro Wales, který vedl až do 73. minuty 13:20. Závěr však patřil domácí Itálii, která dokázala zužitkovat místy až drtivý tlak a zaslouženě utkání po pětce Mauro Bergamasca otočila na svou stranu.

Itálie: De Marigny; Robertson, Canale, Mi Bergamasco, Pratichetti; Pez, Troncon; Lo Cicero, Festuccia, Nieto, Dellape, Bortolami, Zanni, Ma. Bergamasco, Parisse.
lavička: Zaffiri za Canaleho (22), Staibano za Lo Cicera (59), Perugini za Nieta (59).
do hry nezasáhli: Ghiraldini, Bernabo, Griffen, Scanavacca.

Wales: Morgan; M Jones, Shanklin, Hook, S Williams; S Jones, Peel; Jenkins, Rees, Horsman, Gough, A W Jones, Popham, M Williams, R Jones.
lavička: G Thomas za S Jonese (29-40), D Jones za Jenkinse (62), R Thomas za Reese (79), A Jones za Horsmana (57), J Thomas za R Jonese (72).

TK: Skrela 3, Yachvili 3

Opatrná první půle byla předzvěstí skvělého druhého poločasu, Francie bodovala pouze z trestných kopů a to na rozjetou domácí Anglii na Twickenhamu nestačilo. Domácí hráli skvěle kolektivně a z hráčů, kteří museli narychlo nahradit zraněné spoluhráče vyzařovala obrovská chuť po vítězství.

Anglie svým vítězstvím pojistila svou šanci na celkové vítězsví

Anglie: Lewsey; Strettle, Tindall, Catt (c), Robinson; Flood, Ellis; Payne, Chuter, White, Corry, Palmer, Worsley, Rees, Easter.
lavička: Mears, Turner, Deacon, Lund, Perry, Geraghty, Tait.

Francie: Poitrenaud; Clerc , Marty, Jauzion, Dominici; Skrela, Yachvili; Milloud, Ibanez (c), De Villiers, Nallet, Thion, Betsen, Bonnaire, Chabal.
lavička: Mas, Bruno, Pape, Harinordoquy, Mignoni, Beauxis, Heymans.