Itálie sahala po velkém překvapení

8.11.2008

Druhým víkendem pokračovaly listopadová mezinárodní utkání dramatickými souboji. Itálie na Stadio Euganeo v Padově překvapila Austrálii, která svou roli favorita obhajovala na poslední chvíli. Jižní Afrika v Cardiffu přehrála  ambiciózní Wales pouze o pět bodů. Nejlehčí vítězství vybojoval obměněný tým All Blacks, který potvrdil svou dobrou formu ve Skotsku.

• Itálie - Austrálie 20:30 (14:14)

Itálie odehrála skvělé utkání ve 29. minutě se ujala vedení 14:11. Silnější soupeř vývoj otočil, ale Itálie se dokázala dotáhnout na 20:20. Závěrečný nápor Austrálie udržela Itálie až do 71. minuty, po té inkasovala zbytečnou pětku, která rozhodla o vítězství Austrálie.

• Wales - Jižní Afrika 15:20 (3:13)

Úřadující Mistři světa odehráli na vyprodaném Millenium Stadium v Cardiffu proti domácím utkání dvou rozdílných poločasů. V první půli jasně dominovali hosté, keří si vytvořili rozhodující desetibodový náskok. Po změně stran za stavu 3:20 dostala přednost celá lavička JAR. Tato změna dovolila Walesubodové dotažení, nikoli však obrat.

• Skotsko - Nový Zéland 6:32 (6:18)

All Blacks přijeli na letošní turné s deseti nováčky, ale na hře to moc poznat nebylo. Skotsko zaostávalo téměř ve všech fázích hry. Nový Zéland tak bez větších problémů vykročil za "Four Crown"

• Francie - Argentina 12:6 (9:6)

Očekávané utkání fanoušky velmi zklamalo, odehrála se taktická bitva plná překopů. Oba týmy hrály z obrovským nasazením, přesto ani jeden nedokázal položit pětku. A tak utkání rozhodli kopáči, více štěstí měli domácí, kteří proměnili tři trestné kopy a dali jeden dropgoal.

• Irsko - Kanada 55:0 (38:0)

Kanada v Dublinu zcela vyhořela a tak měli domácí jednoduchou pozici. Irsko položilo Kanadě celkem osm pětek.

• Anglie - Pacific Islands 39:13 (20:10)

Anglie měla celé utkání plně pod kontrolou a přehledem vyhrála. Výborné utkání odehrál na útokové spojce domácí Daniel Cipriani, který dal devatenáct bodů svého týmu.

• USA - Uruguay 43:9