Irové si poradili s počasím i s Italy 19-3

O'Kelly pokládá první irskou pětkuO'Kelly pokládá první irskou pětku
O'Kelly pokládá první irskou pětku
Brian O'Driscoll uniká Ongarovi vstříc druhé pětceBrian O'Driscoll uniká Ongarovi vstříc druhé pětce
Brian O'Driscoll uniká Ongarovi vstříc druhé pětce
Rozhodčí Kelvin Deaker vylučuje O'Driscoll a za skládku za krk Rozhodčí Kelvin Deaker vylučuje O'Driscoll a za skládku za krk
Rozhodčí Kelvin Deaker vylučuje O'Driscoll a za skládku za krk

Irské naděje na první titul v Poháru 6 národů po devatenácti letech stále žijí. Ve hře je udržela poměrně hubená výhra nad Itálií, které dosáhli v sobotu v Dublinu. Druhý úkol – vylepšit si skore – se domácím nepodařilo splnit.

Na Lansdowne Road panovalo podobné počasí jako ve střední Evropě: silný vítr s občasnými přeháňkami. Lépe se s povětrnostními podmínkami vyrovnali ostrované a díky třem pětkám - Malcolma O'Kellyko, Briana O'Driscolla a Shanea Horgana – a dvěma následným kopům Ronana O'Gary vyhráli 19-3.

Na celkové vítězství mohou Irové pomýšlet pouze tehdy, porazí-li v sobotu 27. března ve svém posledním duelu “kriketovým” rozdílem Skotsko a Anglie Francii.

Irsko – stejně jako Anglie po výhře nad Walesem 31-21 - má na svém kontě před posledním kolem Poháru tři vítězství ze čtyř utkání, Francie si udržela porážkou Skotska 31-0 neporazitelnost a vedení ve skupině.

Irům trvalo celou půlhodinu než se jim podařilo skorovat, a to ještě po neuvěřitelné hrubce.

Italský vazač Carlo Festuccia, který nahradil vyloučeného hrdinu zápasu se Skotskem, mlynáře Fabia Ongara, se pokusil překvapit Iry rychlým autem poblíž vlastního brankoviště, podařilo se mu však jen vyrobit školáckou hrubku. O'Kelly italskému záměru úspěšně zabránil a položil velmi levnou pětku.

O sedm minut později O'Driscoll druhou pětkou ukázal, proč je považován za jednoho z nejlepších ragbistů na světě.

Irský kapitán zdvihl míč, ze středu hřiště přenesl hru nalevo, sérií kliček zmátl italskou obranu a dosáhl třetí pětky v Poháru.

O'Gara – navzdory nepříznivým povětrnostním podmínkám – proměnil následný kop. Irové mohli ještě před koncem poločasu svůj náskok zvýšit, trestný kop O'Gary ale skončil na levé tyči háčka.

Irsko pokračovalo v tlaku i ve druhé půli. V 54. minutě prorazil italskou obranu Horgan, když si dobře naběhl na O'Garovu přihrávku, a položil pod háčko. O'Gara následně zvýšil na 19-0.

Po hodině hry byli blízko k odpovědi i Italové, Marco Bortolami “namazal” křídlu Denisu Dallanovi metr před pětkovištěm. Stačilo jen míč chytit a vrhnout se do brankoviště…

V 69. minutě dostal O'Driscoll žlutou kartu za skládku za krk italské mlýnovky Paula Griffena. V jeho nepřítomnosti se Italům konečně povedlo skorovat, když útoková spojka Roland de Marigny v 72. minutě proměnila trestný kop.

Body:

Irsko

Pětky: Malcolm O'Kelly, Brian O'Driscoll, Shane Horgan.

Kopy po pětce: Ronan O'Gara (2).

Itálie

Trestný kop: Roland De Marigny.

Poločas: 12-0

Sestavy:

Irsko: 15-Girvan Dempsey; 14-Shane Horgan, 13-Brian O'Driscoll (kapitán), 12-Gordon D'Arcy (22-Kevin Maggs 80), 11-Geordan Murphy; 10-Ronan O'Gara (21-David Humphreys 80), 9-Peter Stringer (20-Guy Easterby 80); 8-Anthony Foley, 7-Keith Gleeson (19-Victor Costello 64), 6-Simon Easterby, 5-Donncha O'Callaghan (18-Gary Longwell 80), 4-Malcolm O'Kelly, 3-John Hayes, 2-Shane Byrne (16-Frank Sheahan 80), 1-Reggie Corrigan (17-Marcus Horan 69).

Itálie: 15-Gonzalo Canale (22-Mirco Bergamasco 70), 14-Nicola Mazzucato, 13-Cristian Stoica, 12-Matteo Barbini (21-Andrea Masi 56), 11-Denis Dallan; 10-Roland De Marigny, 9-Paul Griffen (20-Simon Picone 80); 8-Scott Palmer (16-Carlo Festuccia 21-30, 19-Roberto Mandelli 80), 7-Aaron Persico, 6-Andrea De Rossi, 5-Marco Bortolami, 4-Carlo Checchinato (18-Santigo Dellape 56), 3-Martin Leandro Castrogiovanni, 2-Fabio Ongaro, 1-Andrea Lo Cicero (17-Salvatore Perugini 80).

Žluté karty:

Ongaro (Itálie) 19. minuta.

O'Driscoll (Irsko) 69. minuta.

Ragby CZ > Zprávy > Six Nations 2014 > Irové si poradili s počasím i s Italy 19-3