RWC 2015: Irové pokořili Francii, vyhnou se tak All Blacks

12.10.2015

Na stadionu Millennium Stadium, se sehrála bitva o první místo ve skupině D, mezi Francií a Irskem. Hlavním cílem zápasu bylo, vyhnout se ve čtvrfinále All Blacks, což zajišt´ovala první příčka v tabulce. Francie i Irsko podávali během zápasů ve skupině dobré výkony. Navíc to bylo první utkání pro oba týmy, ve kterém měli vyrovnaného soupeře.

První minuty utkání byli ve znamení kopů a vzájemného testování. Irsko to však odneslo zraněním útokovky Sextona, který střídal po tvrdé ale férové skládce vazače Picamolese. A aby toho nebylo málo, byl odvezen na nosítkách legendární druhořadník O´Connell. Během prvního poločasu byl výkon obou mužstev vyrovnaný, což dokazuje i poločasové skóre 6:9.

Druhý poločas se však nesl ve znamení Irska, které nepustilo Francii víceméně k ničemu. V 50. minutě se prosadil po velkém tlaku před pětkovištěm Rob Kearney. Francie se naposledy bodově prosadila v 64. minutě, kdy proměnil penaltu Morgan Parra. Odpovědí Irska byl další z řady úporných tlaků ve dvaadvacítce Francie, a navýšení skóre na 9:21, když se prosadil pětkově Conor Murray.

Francie podlehla nakonec Irsku 9:24, čímž ji čeká All Blacks. Irové se mohou těšit na "lehčího" soupeře Argentínu. Nechme se tedy překvapit, zda Francie dokáže opět přehrát All Blacks, jak to již dokázala na RWC 1999 a 2007.

Dusautoir a Kearney, vzájemné uznání úctyZoom gallery
Dusautoir a Kearney, vzájemné uznání úcty

Zajímavost

Thierry Dusautoir (Francie) - nastoupil v tomto zápase již po 55té coby kapitán Francie, čímž vyrovnal legendárního Australana Johna Ealese.