Hurricanes otočili utkání pětkou v poslední minutě

11.3.2006 Super 14 - 5. kolo

foto: super14.comfoto: super14.com
foto: super14.com

Poslední akcí zápasu přehoupli misku vah na svou stranu hráči Wellingtonu. Spolu s Crusaders tak byly jedinými týmy, které uspěly na hřišti soupeře v pátém hracím dnu Super 14.

Daniel Carter byl v pátek opět hvězdou svého týmu, když přispěl k vítězství hostujících Canterbury Crusaders nad Waikato Chiefs (19-25) 15ti body.

Domácí Chiefs nad favoritem vedli, to když reprezentační křídlo Sitiveni Sivivatu pětkou do šatny upravil stav na 16-15. Hosté však zlepšili obranu a 10ti body otočili zápas ve svůj prospěch.

Ve druhém pátečním zápase zaznamenali NSW Waratahs svou nejvyšší výhru v 11tileté historii. Jihoafrickým Cats uštědřili výprask v poměru 50-3.

Waratahs stěhovali hru ze strany na stranu, čímž nutili soupeře k chybám, které potrestali sedmi pětkami.

O hodně těžší práci měli v dalším australsko-jihoafrickém souboji hráči ACT Brumbies . Proti Sharks vybojovali výhru 35-30 i bonusový bod za položení čtyř pětek.

Sharks už vedli 21-6, ale Australané jsou na domácím Canberra Stadium velmi silní a i s přispěním dvou pětek kapitána Mortlocka skóre otočili.

Zápas dvou australských a zároveň nejhorších týmů soutěže mezi Queensland Reds a Western Force vyzněl lépe pro hráče z východního pobřeží.

Po výsledku 29-18 utrpěli Force čtvrtou porážku ve čtyřech zápasech a jsou v tabulce bez zisku bodu poslední.

Ve třetím sobotním zápase porazili Bulls Highlanders 23-16. Zaznamenali tak první vítězství nad tímto soupeřem po devíti letech.

Napínavý zápas sledovalo na Loftus Versfeld téměř 40 tisíc lidí a Bulls se díky vítězství stali nejlepším jihoafrickým týmem po 5. kole i přesto, že odehráli pouze čtyři zápasy.

Pátý víkend Super 14 uzavřelo střetnutí, ve kterém Hurricanes v nastaveném čase rozhodli o svém vítězství 23-19 nad Stormers .

Krátce po přestávce vedli Jihoafričané nad trápícími se ´Canes 19-10. Těm chybí stále zraněná dvojice 3/4ek Umaga-Smith.

Poté ale Hurricanes poslali na hřiště útokovku Goppertha, který se po porážce v minulém kole usadil jen na střídačku.

Ten nejprve snížil trestným kopem a poté rozjel akci, kterou hosté snižovali na 18-19. Kop po pětce však neproměnil a tak museli hráči z hlavního města Nového Zélandu ještě zvýšit obrátky.

Neustálý tlak Hurikánů vyvrcholil famózním průnikem křídla Hosea Geara, který po vzoru svého staršího a slavnějšího bratra (Rico Gear - Crusaders) zahanbil při své pětce hned čtyři obránce.

Pátek:

  • Waikato Chiefs 19-25 Canterbury Crusaders
  • NSW Waratahs 50-3 Cats

Sobota:

  • ACT Brumbies 35-30 Sharks
  • Queensland Reds 29-18 Western Force
  • Bulls 23-16 Otago Highlanders
  • Stormers 19-23 Wellington Hurricanes

Blues a Cheetahs měli o výkendu volný los

petrovice.rugby.cz

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Hurricanes otočili utkání pětkou v poslední minutě

právě se děje

soutěže

 načítám...