Hráči Western Force si vyšlápli na Crusaders

22.4.2006 Super 14 – 11. kolo

Velmi překvapivý výsledek se zrodil v 11. kole Super 14 na stadionu nováčka soutěže Western Force, domácí hráčům se málem podařilo porazili vedoucí Crusaders. V souboji o postupové příčky do play-off zvítězili australští Brumbies v důležitém domácím utkání proti novozélandskými Hurricanes. Do konce základní části zbývají tři kola.

• Western Force (AUS) - Crusaders (NZL) 23:23

Překvapením kola je dozajista výsledek utkání posledního nováčka s obhájci titulu vedoucími Crusaders. Western Force se svého silnějšího soupeře vůbec nezalekli, ba právě naopak.

V 65. minutě už vedli domácí 23:11 a schylovalo se k velkému překvapení. Force se patrně zalekli, toho že by mohli porazit právě Crusaders a začali dělat mnoho chyb. Toho hosté využili a skóre vyrovnali.

• ACT Brumbies (AUS) - Hurricanes (NZL) 21:16

Souboj možných uchazečů postupu do play-off vyzněl lépe tentokráte pro australský tým. Po skvělé první půli domácích se podařilo Hurricanes ve druhé půli utkání zdramatizovat, když se 71. minutě přiblížili soupeři na rozdíl dvou bodů. Vítězství Brumbies pojistil dvě minuty před koncem utkání pětkou útočník S. Mortlock.

• Queensland Reds (AUS) - Stormers (JAR) 20:24

Pro domácí se vyvíjel zápas slibně do 53. minuty, po té jako by se vytratili ze hřiště. Stormers dobře využili chyby v obraně domácích a výsledek otočili.

• Bulls (JAR) - Cats (JAR) 46:17

Jihoafrické derby začalo velmi zostra už od prvních minut, soupeři si nedarovali nic zadarmo. Lépe se však tentokrát připravili Bulls, kteří předvedli nabitému stadionu dokonalou souhru roje a útoku.

• Sharks (JAR) - Blues (NZL) 32:15

Hostům se utkání moc nepovedlo, Sharks využívali skvěle chyb při útočení soupeře a rychlými protiútoky poměrně snadno bodovali.

• Cheifs (NZL) - Cheetahs (JAR) 33:32

Novozélanďané měli vynikající vstup do utkání, během patnácti minut položili Cheetahs tři pětky. Hosté se po pomalejším úvodu výsledkově dotáhli a utkání zdramatizovali. Cheifs udrželi jednobodový náskok i posledních minutách, kdy měli hosté místy až drtivý tlak.