Historické vítězství Portugalska nad Rumuny

24.2.2003 Lobos pokračují v porážení Goliášů [planet-rugby.com]

Ve slavném lisabonském vítězství Portugalci pokračovali v porážení rugbyových Goliášů, když zdolali 16:15 loňské vítěze Poháru evropských národů (ENC) Rumuny, přestože Oaks (Duby – přezdívka Rumunů) položili o jednu pětku více než domácí. Je to jiz druhé letošní vítězství pro Portugalce poté, co si minulý týden vyšlápli na Gruzii.

V loňském roce Rumunsko neprohrálo jediný zápas ENC a Gruzii skončila druhá, když podlehla jen Rumunům, a oba týmy se probojovaly na Světový pohár 2003 v Austrálii. Na druhé straně Portugalci skončili loni druzí od konce a na Světový pohár se budou dívat pouze v televizi.

Minulý týden však Lobos (Vlci – přezdívka Portugalců) porazili Gruzii položením pětky v nastaveném čase, což znamená, že jsou na čele tabulky Poháru šesti národů B.

Za 14 dní je čeká další zápas v Lisabonu, tentokrát proti České republice, která díky mrazu v Praze ještě do turnaje nezasáhla. Potom nastoupí proti trápícím se Španělům a nakonec v Krasnodaru proti Rusku.

Portugalci mají letos značnou výhodu v tom, že hrají čtyři své zápasy z pěti doma, přičemž první tři v Lisabonu. Zápas s Rumuny se původně měl hrát v Constanze na břehu Černého moře, ale byl po dohodě přeložen kvůli špatnému počasí, které v Rumunsku vládne.

Je ironické, že Španělé, v této chvíli na konci tabulky se dvěma porážkami, mají stále možnost v Austrálii hrát a utkají se nyní s Tuniskem v dalším kole kvalifikace. No a zatímco Portugalci jsou teď favority na vítězství v ENC, Španělům hrozí sestup.

V zápase samotném vedli Rumuni o poločase 5:3. Dohromady pak dosáhli dvou pětek, jednoho kopu po pětce a dvou trestných kopů. Za Portugalce bodoval pětkou Nuno Garvão, Gonçalo Malheiro přidal kop po pětce a dva trestné kopy a Martim Tomé kopl drop.

Sestavy: Portugalsko:15 Gonçalo Malheiro,14 Frederico Sousa,13 Diogo Mateus,12 João Abreu Lima, 11 David Mateus,10 Martim Tomé, 9 Luís Pissarra, 8 Paulo Gonçalves, 7 Francisco Fontes, 6 João Uva, 5 Marcello D`Orey, 4 Frederico Nunes, 3 Joaquim Ferreira, 2 Pedro Fonseca, 1 Rui Cordeiro

Rumunsko: 15. Nicolae Catalin,14. Cristian Sauan, 13. Valentin Maftei, 12. Romeo Gontineac, 11. Gabriel Brezoianu, 10. Ionut Tofan, 9. Lucian Sarbu, 7. Alexandru Manta, 8. Marian Miu, 6. Alin Petrache, 5. Petre Cristian, 4. Ionut Ciofu, 3. Marcel Socaciu, 2. Marius Tincu, 1. Dan Tudosa.

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Historické vítězství Portugalska nad Rumuny

právě se děje

soutěže

 načítám...