Highlanders poprvé šampiony

4.7.2015

Finále letošního Super Rugby, které bylo pro českého diváka na programu v sobotu dopoledne, bylo bez nadsázky oslavou "patnáctek".

Zoom gallery

Domácí Hurricanes i hostující Highlanders dokazovali, že se do finále probojovali plným právem.

Přestože před utkáním byl do pozice jasného favorita pasován domácí tým, který v průběhu letošního ročníku prohrál pouze dvě utkání v základní části a Highlanders v obou dosavadních zápasech porazil, z premiérového titulu se raduje celek z Dunedinu, který na Westpac Stadium ve Wellingtonu předvedl opět obdivuhodný výkon.

Highlanders si poprvé finále zahráli v roce 1999, ale tehdy doma v Dunedinu prohráli s Crusaders. Chuť si tedy spravili po dlouhých letech až v sobotu.

Mužem zápasu byl vyhlášen Elliot Dixon, jenž jednu (byť kontroverzní) pětku položil sám a na druhou přihrál křídelníku Waisake Naholovi - ten položil letos třináctkrát!!! Je poněkud s podivem, že Dixon nedostal pozvánku do národního týmu, protože skvělé výkony předváděl po celou letošní sezónu.

Hosté překvapivě vedli po celý průběh utkání, po první půli bylo skóre 5-13. Hurricanes se v úvodních 40ti minutách nemohli spolehnout na kopací techniku Beaudena Barretta, jenž minul dva penaltové pokusy, stejně jako konverzi po pětce Ma´a Nonu.

Hosté vstoupili velmi dobře i do druhé půle a díky neutuchajícímu entuziasmu měli utkání víceméně pod kontrolou až do samotného závěru.

Ve dvacetileté historii soutěže se stalo teprve popáté, že finále vyhrál hostující tým.

Hurricanes zůstávají posledním novozélandským celkem, který ještě neslavil titul, byť tentokrát k němu opravdu nebylo daleko.

Hodně hráčů z obou celků se brzy sejde v dresu All Blacks - vždyť sezóna Test matchů se kvapem blíží.

Letošní titul je ve správných rukou, s tímto konstatováním se pro tento rok můžeme s klidným svědomím rozloučit se Super Rugby a těšit se na Test matche a samozřejmě i vrchol letošní sezóny - RWC 2015.

Konečný výsledek: Hurricanes 14 (5) : Highlanders 21 (13)


Statistiky utkání:

Hurricanes 
Tries - M.Nonu (37.)
Pen - B.Barrett (42., 54., 67.)
Con - 
Drop - 
Cards -

Highlanders
Tries - E.Dixon (40.), W.Naholo (47.)
Pen - L.Sopoaga (5., 29.)
Con - L.Sopoaga (40.)
Drop - M.Banks (78.)
Cards -

Match Officials
Referee: Jaco Peyper
Assistant Ref 1:Glen Jackson
Assistant Ref 2:Craig Joubert
TMO : Ben Skeen

Sestavy:

Hurricanes
1. Reggie Goodes , 2. Dane Coles , 3. Ben Franks , 4. Jeremy Thrush , 5. James Broadhurst , 6. Brad Shields , 7. Callum Gibbins , 8. Victor Vito , 9. TJ Perenara , 10. Beauden Barrett , 11. Julian Savea , 12. Ma'a Nonu , 13. Conrad Smith (c) , 14. Nehe Milner-Skudder , 15. James Marshall

Replacements: 16.Motu Matu'u , 17.Chris Eves , 18. Jeffery Toomaga-Allen , 19. Mark Abbott , 20. Blade Thomson , 21. Chris Smylie , 22. Rey Lee-Lo , 23. Matt Proctor

Highlanders
1. Brendon Edmonds , 2. Liam Coltman , 3. Josh Hohneck , 4. Alex Ainley , 5. Mark Reddish , 6. Elliot Dixon , 7. James Lentjes , 8. Nasi Manu (cc) , 9. Aaron Smith , 10. Lima Sopoaga , 11. Patrick Osborne , 12. Richard Buckman , 13. Malakai Fekitoa , 14. Waisake Naholo , 15. Ben Smith (cc)

Replacements: 16. Ash Dixon , 17. Daniel Lienert-Brown , 18. Ross Geldenhuys , 19. Joe Wheeler , 20. Gareth Evans , 21. Shane Christie , 22. Fumiaki Tanaka , 23. Marty Banks

 

Ondřej Bulíček, ragby.cz

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Highlanders poprvé šampiony

právě se děje

soutěže

 načítám...