25.10.2004 O víkendu se začalo bojovat o prestižní pohár

útoková spojka London Wasps Alex Kingútoková spojka London Wasps Alex King
tříčtvrka Gwent Dragons Sione Tuipulotu
mlýnová spojka Toulouse Jean-Batiste Elissaldemlýnová spojka Toulouse Jean-Batiste Elissalde
mlýnová spojka Toulouse Jean-Batiste Elissalde
tříčtvrtka Stade Francais Mirco Bergamasco

V prvním kole evropského poháru, kterého se účastní nejlepší týmy Anglie, Francie, Walesu, Irska, Skotska a Itálie potvrdili všichni favorité svou letošní dobrou formu.

Anglické týmy zvítězily v pěti utkáních ze šesti a ukázaly tak kde se hraje v současnosti nejlepší Rugby.

Loňský vítěz London Wasps si doma poradil s Biarritz Olympique, ikdyž po prvním poločasu prohrával  9:12. V druhé půli nepovolili Wasps soupeři už ani bod a hezkou pětkou rváčka Worsleye otočili utkání ve svůj prospěch.

Loňský  poražený finalista Toulouse v prvním utkání sice nezaváhal, ale proti Waleskému týmu Llanelli nepředvedl přesvědčivý výkon a pouze těsně zvítězil 6:9, kdy rozhodující kop v druhém poločasu poměnila mlýnová spojka  J.-B. Elissalde.

Italské týmy v této soutěži hrají druhé housle, přesto dokážou hrát vyrovnané zápasy i s těmi nejlepšími celky.

V historii dokázal Heineken cup obhájit pouze jediný celek Liecester Tiger v letech 2000-2002. Dvakrát dokázal vyhrát ještě StadeToulousian a po jednom vítězství mají týmy Brive, Bath, Ulster, Northamton a Wasps.

Druhé kolo se hraje příští víkend a bude k vidění opět spoustu vyrovnaných utkání. Po neděli budeme možná vědět již první postupující ze skupin.