• 1000 Vyškov – Přelouč 20:14 (5:0) Kohout (Šustek, Čech)

• 1100Havířov – Sparta 19:17(12:0) Šustek (Kohout, Čech)

V Havířově dne 27.6.2004 Mgr. Miroslav Šustek

STK ČSRU

Z havířovského webu: BOJ O TITUL ROZHODLA VŮLE » Havířov - 27.6.2004 (an)

RC HAVÍŘOV × RC SPARTA PRAHA 19:17 (12:0)

Po sobotní výhře společenství havířovských a ostravských starších žáků nad Přeloučí bylo jasné, že jedna sada medailí zůstává doma. Otázkou bylo, zda si náš tým, kterému se utkání s Přeloučí nijak zvláště nevydařilo po taktické stránce, poradí s obhájcem titulu, který v sobotním semifinálovém utkání porazil Vyškov 22:12 právě lepší herní taktikou. V neděli bylo vše jinak, hoši taktické pokyny trenérů realizovali, přidali vůli a brali medaile nejcennější.

Hned první minuta zápasu se Spartou přinesla body a uklidnění – Jirka Šmolka razantně naběhl mezi sparťanské útočníky, byl sice složen, ale rojníci byli na místě včas, vytvořili otevřený mlýn, mlýnovka poslala míč Hromasovi a ten se po dvacetimetrovém sprintu zastavil až v brankovišti Sparty – 5:0.

Sparta se snažila stav zvrátit, vytvořila si mírnou územní převahu, kterou naši eliminovali dobrou osobní obranou. Přesto nastala chvíle, kdy všem zatrnulo, při našem autovém vhazování se zmocnil míče sparťanský rojník, lehce prošel přes naše rojníky a zastavovali ho v poslední chvíli Šmolka s Hromasem.

Mezi 16.až 18.minutou nařídil rozhodčí Šustek sérii trestných kopů na Spartu za ofsajd při otevřeném mlýnu, hned potom za ofsajd při autovém vhazování a další za zavalování míče při otevřeném mlýnu a nakonec za nedodržení vzdálenosti. Hra se tak posunula až před čáru brankoviště Sparty a trestný kop rozehraný na Martina Havlíčka znamenal nezadržitelný skok rybičkou do brankoviště, po Havlíčkově pětce přidal 2 body z kopu Marek Kuchařík na 12:0 a tak také skončil 1.poločas.

Obhájce titulu se ovšem nevzdal, mohutně tlačil a už ve 23.min. pronikl Daňhel a snížil na 12:5. Stálý tlak Sparťanů trval, naši úporně a agresivně bránili, ale nedokázali zastavit únik Fiřtíka po křídle a Sparta tak 4 minuty před koncem utkání pořádně zdramatizovala. Naši se ovšem zmobilizovali k náporu, akce táhl hlavně Jirka Šmolka, kterého museli zastavovat i tři obránci najednou.

Tlak našich přinesl ovoce, v poslední minutě řádné hrací doby byla Sparta nucena přiklepnout míč ve vlastním brankovišti, naši vyhráli mlýn, Šmolka prorazil k čáře a po otevřeném mlýnu se míč dostal k Havlíčkovi, který znovu razantně rybičkou proletěl mezi obránci do brankoviště a Marek Kuchařík naší výhru potvrdil úspěšným kopem, Sparta už mohla ve zbývajícím čase jen snížit.

A také se ji to v závěrečném zoufalém náporu povedlo, první nápor naši ještě zastavili, ale po autovém vhazování dostal míč Fiřtík, který se už zastavit nenechal, k jeho pětce přidal 2 body z kopu Schneider, to však už nic nezměnilo na tom, že se Havířov po 11 letech radoval z mistrovského titulu.

Statistika: Body: Havlíček 10 (2P), Hromas 5, Kuchařík 4 (2KP) – Fiřtík 10 (2P), Daňhel 5, Schneider 2 (KP) * pětky 3:3 * rozhodovali Šustek – Kohout, Čech * 100 diváků

Ohlasy: Pavel Pala, trenér reprezentace ČR patnáctiletých: „Dnes byla úroveň utkání mnohem vyšší než včera, zvláště ve finále o 1.místo už bylo vidět lepší taktické pojetí hry i větší důraz. Nejlepším hráčem ve finále byl určitě Havlíček, velmi pracovitý, důrazný, byl všude.“

Jiří Kuchařík, kouč havířovského týmu: „Naše výhra byla dílem celého kolektivu a velké vůle. Hoši dnes splnili taktické pokyny do písmene, zvlášť je musím pochválit za důraznou a aktivní obranu, Spartě dali skutečně jen málo prostoru pro hru a důležité je, že zvládli i určitý výpadek v druhém poločase, kdy Sparta snížila na rozdíl 2 bodů a znovu se zmobilizovali k náporu.“

O 3.místo: JIMI RC Vyškov – RC Přelouč 20:14(5:0) Statistika: Body: Kovář 10 (2P), Naňoušek 5, Mazal 5 – Svoboda 5, Kotera 5, Oczadlý 4 (2KP) * pětky 4:2 * rozhodovali Kohout – Šustek, Čech

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > U15 - Starší žáci > Havířovští starší žáci mistry ČR