Gruzie a Rumunsko budou bojovat o vítězství v Six Nations B

14.3.2006 ME Divize A – 8. kolo

V osmém kole ME Divize A podlehl český národní tým ve francouzském La Teste favorizovanému mužstvu Rumunska. Zajímavý výsledek se zrodil v Tbilissi, kde domácí Gruzie rozdrtila překvapivě lehce Portugalsko. Poslední dvě kola ME se odehrají díky odloženým utkáním v rozmezí tří měsíců.

• Rumunsko - Česká republika 50:3

poločas 24:3
pětky 8:0
diváků 1.200

Český tým vstoupil do utkání velmi dobře, v úvodu skvěle bránil a nepouštěl o poznání zkušenějšího soupeře do souvislého tlaku. Rumunsko dokázalo v první půli využívat pouze přečíslení v útoku a standartní situace po autu.

Po změně stran se hra příliš nezměnila, až na to že českým hráčům postupem času začínali docházet síly, čehož dobře připravený soupeř dokázal využít.

TK: Urjukashvili 3

Domácí na předloňského vítěze z Portugalska doslova vletěli jako vítr, během třiceti minut vedli 22:0. Portugalci vyhořeli zcela v útoku, kde nedokázali najít recept na velmi tvrdou obranu Gruzie.

Po změně stran se průběh hry vůbec nezměnil, domácí navyšovali před dvaceti tisíci diváky neustále skoré a hosty k ničemu nepustili.

Výborný zápas odehrála velezkušená první řada Gruzie, která byla složena s profesionálních hráčů francouzské nejvyšší soutěže Top 14.