Graham Henry: Zůstávám u All Blacks

7.12.2007

Graham Henry: Zůstávám u All Blacks

Přes zklamání způsobené předčasným vyřazením All Blacks na RWC 2007 oznámila The New Zealand Rugby Union, že Graham Henry byl znovu potvrzen ve funkci trenéra národního mužstva se dvouletou smlouvou.

Po čtvrtečních rozhovorech s Henrym, Colinem Cooperem, Robbiem Deansem a Ianem Posterem NZRU v pátek oznámila, že Henrymu pokračuje pracovní smlouva.

Výkonný ředitel NZRU Mike Eagle řekl, že toto rozhodnutí je důsledkem důkladného rozboru, s ohledem na důležitost této pozice pro novozélandské ragby. Zároveň uvedl, že vedení bylo nadšeno rozhovory a diskuzemi se všemi 4 kandidáty, což podtrhuje šířku základny talentovaných trenérů v ragbyovém hnutí NZ a závěrem dodal: „Na konci tohoto procesu vedení rozhodlo, že Graham Henry je tím nejlepším kandidátem pro tento post. Grahamova práce na i mimo hřiště je jednou z nejlepších v historii All Blacks. Má velmi vysoký standard koučování, vedení hráčů a začlenění do širší novozélandské ragbyové komunity. Odevzdal hodně v úspěšném období naší hry a vedení si je jisto, že ještě má All Blacks i ragby Nového Zélandu co dát. Ve finále jsme si jisti, že je v nejlepším zájmu ragby NZ, aby Graham Henry a jeho tým zůstali.“

Za éry Henryho na židli kouče All Blacks získalo mužstvo 4 krát Bledisloe Cup, třikrát zvítězilo v Tri-nations, vymazalo Lions a získalo evropský Grand Slam v roce 2005 a nebylo na domácí půdě poraženo. V Evropě nebyli AB poraženi po 4 sezony - až do čtvrtfinále v Cardiffu, kde podlehli Francii.

„Jsem vděčný za šanci pokračovat.“ řekl Henry a také dodal: „Měli jsme silný a úspěšný tým v posledních 4 letech, ale jsme zklamáni z toho, že jsme World Cup nepřivedli zpět domů Novozélanďanům. Z této zkušenosti jsme se poučili a teď se chceme na základě tohoto poučení posunout dál.“

 

petrovice.rugby.cz

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Graham Henry: Zůstávám u All Blacks

právě se děje

soutěže

 načítám...