Gloucester získal Powergen Cup

6.4.2003 Anglie: Gloucester – Northampton 40:22 (20:22)

V sobotu odpoledne na 75 000 diváky zaplněném Twickenhamu zdvihli nad hlavu pohár určený pro vítěze Powergen Cupu hráči Gloucesteru.

Sluncem zalitý Twickenham viděl skvělý zápas, ve kterém dominovala především ofenzíva, někdy snad až bezhlavá. Lépe začal Northampton a to především jeho rojníci, kteří si probíjeli cestu skrz gloucesterskou obranu. Jejich úvodní body zajistil z trestného kopu Grayson. Následovala však zbrklá přihrávka reprezentační mlýnovky Dawsona ve vlastní dvaadvacítce a vedení se přehouplo na stranu červenobílých. Do poločasu se pak obě mužstva predháněla v nádherných akcích a diváci téměř neměli čas popadnout dech. Do kabin se šlo za stavu 22:20 ve prospěch Northamptonu.

Ve druhé půli k žádné změně taktiky nedošlo a útočení pokračovalo. Za Gloucester pokládal do pravého rohu Forrester. Další body pozvolna přidával z kopů Mercier a jak se tlak na Northampton zvyšoval, jeho hráči začali chybovat a skore jednostranně narůstalo. Nakonec se zastavilo na 40:22 pro Gloucester a to znamená, že Northampton Saints prohráli finale anglického poháru potřetí v posledních čtyřech letech.

Body: Gloucester :
Pětky: Garvey, Forrester, Simpson-Daniel 2, KPP: Mercier 3, TK: Mercier 3, DG: Mercier Northampton Saints:
Pětka: Beal, KPP Grayson, TK: Grayson

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Gloucester získal Powergen Cup

právě se děje

soutěže

 načítám...