Francouzi se chystají dobýt Cardiff

4.3.2004 Pohár 6 národů

Marcoussis, 3. března - Za Francii v nedělním zápase Poháru 6 národů s Walesem nenastoupí rváček Olivier Magne, změn v Cardiffu dozná celá francouzská 3. řada. Magneho (74 reprezentačních startů) nahradí Thomas Lievremont, který nastoupí na vazači.

Imanol Harinordoquy pak nastoupí na Magneho postu rváčka na otevřené straně. „Thomas odehrál za Biarritz od počátku roku několik vynikajících zápasů,“ řekl v úterý trenér Bernard Laporte. „Magnemu jsem ale řekl, že to nic neznamená a že alespoň na třicet minut nastoupí. „Rovněž jsme mu oznámili, že chceme, aby nastupovali hráči, kteří jsou ve formě, podobně jako tomu je i v klubech, a on to akceptoval.

Návrat Lievremonta a přesun Harinordoquye na rváčka nás činí silnějšími.“ Harinordoquy dosud na rváčku nastoupil dvakrát, proti Argentině a Novému Zélandu v červnu 2003. Třicetiletý Lievremont (23 startů za Francii) poprvé reprezentoval proti Walesu 6. listopadu 1996, naposledy se objevil v základní sestavě v dubnu 2000 v duelu s Itáliíí. Nebyl v kádru Francie na mistrovství světa 2003 a do reprezentace byl znovu povolán jako náhradník za Magneho pro letošní Pohár 6 národů.

Další změnou oproti poslednímu zápasu s Itálií (25-0) je návrat Frederika Michalaka po zranění hrudníku na útokovou spojku. Michalak se bude se svým klubovým (Stade Toulousain) spoluhráčem Jeanem-Baptistem Elissaldem dělit o provádění trestných kopů a kopů po pětce. „Je na nich, aby se dohodli, kdo bude kopat,“ řekl Laporte. "Jean-Baptiste nechtěl kopat při své premiéře proti Irsku, proti Itálii ale už kopal, a obstál dobře.“ Laporte uvedl, že si byl jistý, že tříčtvrtka Damien Traille bude moci po zranění nohy, které utrpěl minulou sobotu při klubovém zápase, za Francii natoupit. "Podle rentgenu to není nic vážného, jen pohmožděnina. V pátek projde fyzickými testy, ale jinak by měl být v pořádku. Proto jsme za něj ani nepovolávali náhradníka," dodal.

Manažer týmu Jo Maso prohlásil, že Francie do Cardiffu pojede s respektem vůči velšskému ragby. "Od mistrovství světa jsou nahoře. Ve čtvrtfinále vzdorovali Anglii a málem ji porazili. Před čtrnácti dny v Dublinu sice prohráli, ale to si spíše vybrali svůj slabší den. Hrát na Milleniu není nikdy lehký úkol."

Sestava Francie: 15-Nicolas Brusque; 14-Vincent Clerc, 13-Yannick Jauzion, 12-Damien Traille, 11-Christophe Dominici; 10-Frederic Michalak, 9-Jean-Baptiste Elissalde; 8-Thomas Lievremont, 7-Imanol Harinordoquy, 6-Serge Betsen, 5-Pascal Pape, 4-Fabien Pelous (kapitán), 3-Pieter de Villiers, 2-William Servat, 1-Sylvain Marconnet. Náhradníci: 16-Yannick Bru, 17-Jean-Jacques Crenca, 18-David Auradou, 19-Olivier Magne, 20-Dimitri Yachvili, 21-Brian Lie

Ragby CZ > Zprávy > Six Nations 2014 > Francouzi se chystají dobýt Cardiff