Francie - Skotsko 38:3

23.2.2003 Teletext BBC

Clerc [BBC]Clerc [BBC]
Clerc [BBC]

Francie se probrala z porážky v Anglii v prvním kole turnaje Six Nations a po přesvědčivém výkonu porazila doma Skotsko.

Francie porazila čtyřmi pětkami Skotsko v zápase, kterému dominoval hlavně australský rozhodčí Marshall kouskující jinak poměrně líbivou hru především francouzských hráčů.

Jedinou pětku prvního poločasu položil po spolupráci celého roje Fabien Pelous. Další body přidal François Gelez z trestných kopů. A protože Skotové odpověděli pouze trestným kopem Patersona, týmy šly do kabin za stavu 17:3. Hned na začátku druhé půle se dostal do brankoviště Skotů Pointrenaud, další pětku připravil efektním překůpkem pro Traille Gelez a vše dokončil v nastaveném čase Rougerie.

Kapitám hostů Brian Redpath byl pochopitelně poté, co Francouzi jeho mužstvo zcela převálcovali, s výsledkem velice zklamaný. Hvězda Sale Sharks po zápase řekl: “Francouzi mají pochopitelně velmi dobrý tým, ale my jsme jim to dnes našimi chybami hodně usnadnili. Pro nás nebyl problém nasazení nebo vůle po vítězstvi, prostě nám nevycházeli základní jednoduché veci.”

Trenér Skotska McGeechan viděl hlavní problém v tom, že Skoti nepoložili jedinou pětku, přestože strávili na půlce Francie více než 50% zápasu. “Prostě si nemůžeme dovolit na téhle úrovni promarnit takových příležitostí. Dostali jsme několikrát přes čáru zisku, ale pak jsme buď balon ztratili nebo byli vytlačeni do autu. Na začátku zápasu jsme se pokoušeli pronikat po stranách a hrát více do šířky. To ale nevycházelo a tudíž jsme to zkoušeli středem. Tam se nám dařilo, ovšem díky tomu, že jsme ztráceli příliš mnoho balonů v oblasti skládek, nechávali jsme prostor pro rychlé francouzské protiútoky,” uvedl McGeechan. Po prohraném utkání s Irskem sáhl k několika změnám, ale přesto se jeho mužstvu ani tentokrát nepodařilo položit ani jedinou pětku a je tak v tomto ročníku Poháru šesti narodů jediné.

Francouzská útokovka François Gelez svým skvělým výkonem přidělal příjemné strarosti trenéru Laportovi, který má nyní k dispozici dva kvalitní hráče na tento post (druhým je Merceron). V tomto zápase dosáhl 18 bodů a utvořil si tak osobní rekord. “Věděl jsem, že budu jako pod mikroskopem, ale dobrý úvod mi dodal sebevědomí,” svěřil se po zápase 24-letý Gelez.

Trenér Laport k jeho výkonu poznamenal: “Udělal vše, co jsme od něho potřebovali. Dostal nás brzy do vedení, které jsme už potom udrželi.”

Body: Francie: Pelous 5, Pointrenaud 5, Traille 5, Rougerie 5, Galez 18. Skotsko: Paterson 3

Divaku: 78 692

Francie: Poitrenaud, Rougerie, Garbajosa, Traille, Clerc, Gelez, Galthie, Crenca, Ibanez, Marconnet, Pelous, Brouzet, Betsen, Magne, Harinordoqui. Náhradníci: Rue, Califano, Auradou, Chabal, Yachvili, Merceron, Castaignede. Skotsko: G. Metcalfe, Paterson, Townsend, Utterson, Logan, Laney, Redpath, T. Smith, Bulloch, Douglas, Murray, Grimes, Leslie, Mower, Taylor. Náhradníci: Scott, G. Kerr, White, Petrie, Blair, G. Ross, Craig. Rozhodčí: Peter Marshall (Austrálie)

Ragby CZ > Zprávy > Six Nations 2014 > Francie - Skotsko 38:3