24.6.2006 Poslední příprava týmů z jižní hemisféry před nadcházejícím ročníkem Tri Nations

Argentina - All Blacks foto: UARArgentina - All Blacks foto: UAR
Austrálie - Irsko foto: scrumAustrálie - Irsko foto: scrum
Austrálie - Irsko foto: scrum
JAR - Francie foto: scrumJAR - Francie foto: scrum
JAR - Francie foto: scrum

Příprava na nadházející ročník Tri Nations vrcholí za čtrnáct dní se na plno rozběhnou první utkání. Závěrečná příprava vyšla nejlépe Austrálii, které se jasně podařilo zvítězit ve všech přípravných utkáních.

• Jižní Afrika - Francie 26:36

Domácí vedli deset minut po přestávce rozdílem pěti bodů, ale stále častěji chybovali v obraně. Francii se povedla poslední dvacetiminutovka, ve které nasázeli soupeři díky skvěle hrající útočné řadě osmnáctbodů.

• Austrálie - Irsko 37:15

Austrálie měla raketový vstup do utkání a vypadalo, že Irsko si odveze velký bodový příděl. Hostům se však podařilo vývoj utkání otočit a v 51. minutě se ujali vedení 11:15. Po obdržených bodech se domácí oklepali a předvedli domácímu publiku dokonalý obrat, korunovaný hezkými akcemi.

• Argentina - Nový Zéland 19:25

Domácí Pumas vlétli na svého věhlasnějšího soupeře neohroženě a po třiceti minutách vedli v Buenos Aires 16:8. All Blacks však ukázali svou sílu po změně stran, kdy třemi dokonalými akcemi rozbili naděje domácích na vítězství. Přesto byl výkon Argentiny pro ostatní soupeře výzvou.