26.8.2007 Výkop prvního utkání RWC 2007 je za 12. dní

Wales - Francie foto: BBC
Skotsko - Jižní Afrika  foto: BBC
Skotsko - Jižní Afrika foto: BBC
Irsko - Itálie sestřih

O tomto víkendu vyrcholila příprava na nadcházející světový pohár, Francie opět předvedla svou sílu a lehce si poradila s Walesem, růžky vystrkuje Itálie, které v dramatickém utkání prohrála o tři body s Irskem. Jižní Afrika na Murrayfieldu předevedla soustředěný výkon a po skvělé první půlli vyhrála nad Skotskem a Japonsko dokázalo porazit nováčka RWC 2007 tým Portugalska.

DG: Bortolussi

Itálie sice na začátku utkání trošku zaspala, přesto tahala po většinu času za delší konec, pět munut před poločasem se prosadil vynikající Alessandro Troncon a strhl na její stranu vedení. Zkušení Irové byli ze hry Itálie zjevně překvapení a trvalo jim poměrně dlouho než se prosadili.

Ještě pět minut před koncem vedli hosté 16:20 a schylovalo se k velkému překvapení, Irsko však zachránil nejlepší hráč utkání Ronan O'Gara, který položil minutu před konce rozhodující pětku a zachránil tak svůj tým před nepříjemnou porážkou.

Irsko
15 Girvan Dempsey, 14 Geordan Murphy, 13 Andrew Trimble, 12 Gordon D'Arcy, 11 Denis Hickie, 10 Ronan O'Gara, 9 Peter Stringer, 8 Denis Leamy, 7 Neil Best, 6 Simon Easterby, 5 Paul O'Connell (c), 4 Donncha O'Callaghan, 3 John Hayes, 2 Rory Best, 1 Marcus Horan.
lavička: 16 Jerry Flannery, 17 Simon Best, 18 Malcolm O'Kelly, 19 Alan Quinlan, 20 Isaac Boss, 21 Paddy Wallace, 22 Brian Carney.

Itálie
15 David Bortolussi, 14 Kaine Robertson, 13 Gonzalo Canale, 12 Mirco Bergamasco, 11 Matteo Pratichetti, 10 Roland De Marigny, 9 Alessandro Troncon, 8 Sergio Parisse, 7 Robert Barbieri, 6 Alessandro Zanni, 5 Marco Bortolami (c), 4 Valerio Bernabo, 3 Martin Castrogiovanni, 2 Fabio Ongaro, 1 Salvatore Perugini.
lavička: 16 Leonardo Ghiraldini, 17 Matias Aguero, 18 Josh Sole, 19 Manoa Vosawai, 20 Paul Griffen, 21 Pablo Canavosio, 22 Ezio Galon.

TK: Beauxis 2

Wales zaspal úvod o po půl hodině prohrával 0:17, hra Franci se zápas od zápasu lepší a to potvrdila i v dalším souboji. Hosté měli pod kontrolou, prakticky vše díky skvělému výkonu roje, kde nastoupil Sebastian Chabal překvapivě "pouze" ve druhé řadě.

Druhý poločas neudělal radost domácím, zranil se totiž kapitán Gareth Thomas se kterým to nevypadá nejlépe. Francie dotáhla rozjeté utkání s přehledem do vítězného konce, příprava se tedy pořádající zemi vydařila na výbornou.

Wales: 15 Kevin Morgan, 14 Mark Jones, 13 Jamie Robinson, 12 Gareth Thomas (captain), 11 Shane Williams, 10 James Hook, 9 Dwayne Peel, 8 Alix Popham, 7 Martyn Williams, 6 Jonathan Thomas, 5 Alun-Wyn Jones, 4 Ian Gough, 3 Chris Horsman, 2 Matthew Rees, 1 Duncan Jones.
Replacements: 16 T Rhys Thomas, 17 Gethin Jenkins, 18 Will James, 19 Colin Charvis, 20 Michael Phillips, 21 Ceri Sweeney, 22 Sonny Parker.

France: 15 Cédric Heymans, 14 Aurélien Rougerie, 13 Yannick Jauzion, 12 David Skrela, 11 Vincent Clerc, 10 Lionel Beauxis, 9 Pierre Mignoni, 8 Imańol Harinordoquy, 7 Rémy Martin, 6 Serge Betsen, 5 Jérôme Thion, 4 Sébastien Chabal, 3 Pieter De Villiers, 2 Dimitri Szarzewski, 1 Nicolas Mas.
Replacements: 16 Sébastien Bruno, 17 Jean-Baptiste Poux, 18 Fabien Pelous, 19 Thierry Dusautoir, 20 Jean-Baptiste Elissalde, 21 Damien Traille, 22 Christophe Dominici.

TK: Montgomery 2

Jižní Afrika rozhodla utkání praktičky už v první půli, kdy v rozmezíšesti minut položila tři pětky, které dokonale zmrazli domácí. Skotsko se oklepalo po změně stra, ale výborná obrana hostí jim nedovolila výsledek ohrozit.

Skotsko
15 Rory Lamont, 14 Nikki Walker, 13 Rob Dewey, 12 Andrew Henderson, 11 Simon Webster, 10 Chris Paterson, 9 Mike Blair, 8 David Callam, 7 Kelly Brown, 6 Jason White (captain), 5 James Hamilton, 4 Nathan Hines, 3 Euan Murray, 2 Ross Ford, 1 Gavin Kerr.
lavička: 16 Fergus Thomson, 17 Allan Jacobsen, 18 Scott Murray, 19 Allister Hogg, 20 Rory Lawson, 21 Dan Parks, 22 Hugo Southwell.

15 Percy Montgomery, 14 JP Pietersen, 13 Jaque Fourie, 12 François Steyn, 11 Bryan Habana, 10 Butch James, 9 Fourie du Preez, 8 Danie Rossouw, 7 Juan Smith, 6 Schalk Burger, 5 Victor Matfield (captain), 4 Bakkies Botha, 3 CJ van der Linde, 2 Gary Botha, 1 Os du Randt.
lavička: 16 Bismarck du Plessis, 17 BJ Botha, 18 Albert van den Berg, 19 Wikus van Heerden, 20 Ruan Pienaar, 21 André Pretorius, 22 Ashwin Willemse.