Francie inkasovala těžký úder od Austrálie

1.12.2010 Listopadová mezinárodní utkání

Francie inkasovala těžký úder od Austrálie

Na konci listopadu uzavřely svou evropskou tour týmy z jižní polokoule. Austrálie v Paříži nasázela Francii sedm pětek a uštědřila jí tak nejvyšší domácí prohru v její historii. Bez zaváhání ukončil svou evropskou tour Nový Zéland, který po vítězství na Walesem získal třetí Grand Slam v posledních pěti letech.

Na své vítězství se nadřelo Skotsko, po velké bitvě na Murrayfieldu vyhrálo o tři body nad týmem Samoy. Anglie nezopakovala výkon z minulého týdne a prohrála na Twickenhamu o deset bodů s Jižní Afrikou.

Sladoku výhru si připsala v posledním letošním vystoupení Itálie, která díky osmi trestným kopům porazila dobře hrající mužstvo Fiji. Poslední utkání patřilo Irsku, to netradičně v neděli vyhrálo s přehledem nad Argentinou, které podzimní utkání příliš nevyšly.

Podzimní sérii uzavřou tradičně v sobotu 4. prosince  Barbarians, kteří letos vyzvou Jižní Afriku.

Francie - Austrálie 16:59

Francie
P: Penalty try
KPP: Parra
TK: Parra 3

Austrálie
P: Ashley-Cooper, Robinson, Genia, Mitchell 3, O'Connor
KPP: O'Connor 6
TK: O'Connor 4

Francie 15 Jérôme Porical, 14 Yoann Huget, 13 Aurelien Rougerie, 12 Yannick Jauzion, 11 Alexis Palisson, 10 Damien Traille, 9 Morgan Parra, 8 Sebastien Chabal, 7 Fulgence Ouedraogo, 6 Thierry Dusautoir (c), 5 Jerome Thion, 4 Julien Pierre, 3 Nicolas Mas, 2 William Servat, 1 Thomas Domingo.
lavička: 16 Guilhem Guirado, 17 Jerome Schuster, 18 Romain Millo-Chluski, 19 Julien Bonnaire, 20 Dimitri Yachvili, 21 Fabrice Estebanez, 22 Marc Andreu.

Austrálie 15 Kurtley Beale, 14 James O'Connor, 13 Adam Ashley-Cooper, 12 Berrick Barnes, 11 Drew Mitchell, 10 Quade Cooper, 9 Will Genia, 8 Ben McCalman, 7 David Pocock, 6 Rocky Elsom (c), 5 Nathan Sharpe, 4 Rob Simmons, 3 Ben Alexander, 2 Stephen Moore, 1 James Slipper.
lavička:16 Tatafu Polota-Nau, 17 Benn Robinson, 18 Mark Chisholm, 19 Scott Higginbotham, 20 Luke Burgess, 21 Matt Giteau, 22 Lachie Turner.

Wales - Nový Zéland 25:37

Wales
P: Byrne
KPP: S Jones
TK: S Jones 6

Nový Zéland
P: Gear 2, Muliaina, Toeava, Afoa
KPP: Carter 3
TK: Carter 2

Wales 15 Lee Byrne, 14 George North, 13 Tom Shanklin, 12 James Hook, 11 Tom James, 10 Stephen Jones, 9 Mike Phillips, 8 Ryan Jones, 7 Sam Warburton, 6 Dan Lydiate, 5 Alun-Wyn Jones, 4 Bradley Davies, 3 Adam Jones, 2 Matthew Rees (c), 1 Gethin Jenkins.
lavička: 16 Huw Bennett, 17 Paul James, 18 Jonathan Thomas, 19 Andy Powell, 20 Martyn Williams, 21 Richie Rees, 22 Andrew Bishop.

Nový Zéland 15 Mils Muliaina, 14 Isaia Toeava, 13 Conrad Smith, 12 Sonny Bill Williams, 11 Hosea Gear, 10 Daniel Carter, 9 Jimmy Cowan, 8 Kieran Read, 7 Richie McCaw (c), 6 Jerome Kaino, 5 Sam Whitelock, 4 Brad Thorn, 3 Owen Franks, 2 Keven Mealamu, 1 Tony Woodcock.
lavička: 16 Andrew Hore, 17 John Afoa, 18 Anthony Boric, 19 Daniel Braid, 20 Andy Ellis, 21 Stephen Donald, 22 Ma'a Nonu.

Skotsko - Samoa 19:16

Skotsko
P: Walker
KPP: Parks
TK: Parks 2, Jackson
DG: Parks

Samoa
P: Fotuali'i
KPP: Williams
TK: Williams 3

Skotsko: 15 Hugo Southwell, 14 Nikki Walker, 13 Joe Ansbro, 12 Graeme Morrison, 11 Sean Lamont, 10 Dan Parks, 9 Rory Lawson (c), 8 Richie Vernon, 7 John Barclay, 6 Kelly Brown, 5 Richie Gray, 4 Nathan Hines, 3 Euan Murray, 2 Ross Ford, 1 Allan Jacobsen.
lavička: 16 Dougie Hall, 17 Moray Low, 18 Jim Hamilton, 19 Ross Rennie, 20 Mike Blair, 21 Ruaridh Jackson, 22 Max Evans.

Samoa: 15 Paul Williams, 14 David Lemi, 13 George Pisi, 12 Seilala Mapusua, 11 Alesana Tuilagi, 10 Tasesa Lavea, 9 Kahn Fotualii, 8 George Stowers, 7 Manaia Salavea, 6 Ofisa Trevarinus, 5 Kane Thompsen, 4 Filipo Lavea Levi, 3 Census Johnston, 2 Mahonri Schwalger (c), 1 Sakaria Taulafo.
lavička: 16 Ti'I Paulo, 17 Anthony Perenise, 18 Iosefa Tekori, 19 Afa Aiono, 20 Junior Poluleuligaga, 21 Daniel Leo, 22 Fautua Otto.

Anglie - Jižní Afrika 11:21

Anglie
P: Foden
TK: Flood 2

Jižní Afrika
P: Alberts, Mvovo
KPP: M Steyn
TK: M Steyn 3

Anglie 15 Ben Foden, 14 Chris Ashton, 13 Mike Tindall, 12 Shontayne Hape, 11 Mark Cueto, 10 Toby Flood, 9 Ben Youngs, 8 Nick Easter, 7 Lewis Moody (c), 6 Tom Croft, 5 Tom Palmer, 4 Courtney Lawes, 3 Dan Cole, 2 Dylan Hartley, 1 Andrew Sheridan.
lavička: 16 Steve Thompson, 17 David Wilson, 18 Simon Shaw, 19 Hendre Fourie, 20 Danny Care, 21 Charlie Hodgson, 22 Matt Banahan.

Jižní Afrika 15 Zane Kirchner, 14 Gio Aplon, 13 Frans Steyn, 12 Jean De Villiers, 11 Lwazi Mvovo, 10 Morne Steyn, 9 Ruan Pienaar, 8 Pierre Spies, 7 Juan Smith, 6 Deon Stegmann, 5 Victor Matfield (capt), 4 Bakkies Botha, 3 Jannie du Plessis, 2 Bismarck du Plessis, 1 Tendai Mtawarira.
lavička: 16 Adriaan Strauss, 17 CJ Van der Linde, 18 Flip van der Merwe, 19 Willem Alberts, 20 Francois Hougaard, 21 Patrick Lambie, 22 Adi Jacobs.

Itálie - Fiji 24:16

Itálie
TK: Bergamasco

Fiji
P: Taupati
KPP: Bai
TK: Bai 3

Itálie 15 Luke McLean, 14 Andrea Masi, 13 Gonzalo Canale, 12 Alberto Sgarbi, 11 Mirco Bergamasco, 10 Luciano Orquera, 9 Edoardo Gori, 8 Sergio Parisse (c), 7 Robert Barbieri, 6 Alessandro Zanni, 5 Quintin Geldenhuys, 4 Carlo Antonio Del Fava, 3 Martin Castrogiovanni, 2 Fabio Ongaro, 1 Salvatore Perugini.
lavička:16 Carlo Festuccia, 17 Andrea Lo Cicero, 18 Santiago Dellape, 19 Paul Derbyshire, 20 Pablo Canavosio, 21 Riccardo Bocchino, 22 Tommaso Benvenuti.

Fiji 15 Norman Ligairi, 14 Vereniki Goneva , 13 Albert Vulivuli, 12 Gabriele Lovobalavu, 11 Napolioni Nalaga , 10 Seremaia Baď, 9 Nemia Kenatale, 8 Sisa Koyamaibole, 7 Akapusi Qera, 6 Semisi Saukawa, 5 Jone Qovu, 4 Wame Lewaravu, 3 Deacon Manu (c), 2 Tuapati Talemaitoga, 1 Campese Ma'afu.
lavička: 16 Viliame Veikoso, 17 Vesi Rarawa, 18 Sekonaia Kalou, 19 Jimilai Naikadawa, 20 Seveci Taka, 21 Seru Rabeni, 22 Taniela Rawaqa.

 

Irsko - Argentina 29:9

Irsko
P: Ferris
KPP: Sexton, O'Gara
TK: Sexton 5

Argentina
TK: Contepomi 3

Irsko 15 Geordan Murphy, 14 Tommy Bowe 13 Brian O'Driscoll (c) 12 Gordon D'Arcy, 11 Andrew Trimble, 10 Jonathan Sexton, 9 Peter Stringer , 8 Jamie Heaslip, 7 David Wallace, 6 Stephen Ferris, 5 Mick O'Driscoll, 4 Donncha O'Callaghan, 3 Tony Buckley, 2 Sean Cronin, 1 Cian Healy.
lavička:16 Damien Varley, 17 Tom Court, 18 Devin Toner, 19 Denis Leamy, 20 Eoin Reddan , 21 Ronan O'Gara, 22 Keith Earls.

Argentina 15 Martin Rodriguez, 14 Horacio Agulla, 13 Gonzalo Tiesi, 12 Marcelo Bosch, 11 Lucas Gonzalez Amorosino, 10 Felipe Contepomi (c), 9 Nicolas Vergallo, 8 Juan Fernandez Lobbe, 7 Julio Farias Cabello, 6 Genaro Fessia, 5 Patricio Albacete, 4 Mariano Galarza, 3 Martin Scelzo, 2 Mario Ledesma, 1 Rodrigo Roncero.
lavička: 16 Agustin Creevy, 17 Marcos Ayerza, 18 Juan Figallo, 19 Santiago Guzman, 20 Alvaro Galindo, 21 Alfredo Lalanne, 22 Lucas Borges.

Program podzimních sobojů

datumutkánívýsledek
06.11.2010Anglie - Nový Zéland16:26
06.11.2010Wales - Ausrálie16:25
06.11..2010Irsko - Jižní Afrika21:23
13.11.2010Itálie - Argentina16:22
13.11.2010Wales - Jižní Afrika25:29
13.11.2010Irsko - Samoa20:10
13.11.2010Francie - Fiji34:12
13.11.2010Skotsko - Nový Zéland3:49
19.11.2010Wales - Fiji16:16
20.11.2010Itálie - Austrálie14:32
20.11.2010Anglie - Samoa26:13
20.11.2010Skotsko - Jižní Afrika21:17
20.11.2010Irsko - Nový Zéland18:38
20.10.2010Francie - Argentina15:9
27.11.2010Itálie - Fiji24:16
27.11.2010Skotsko - Samoa19:16
27.11.2010Anglie - Jižní Afrika11:21
27.11.2010Wales - Nový Zéland25:37
27.11.2010Francie - Austrálie16:59
28.11.2010Irsko - Argentina29:9
04.12.2010Barbarians - Jižní Afrika

 

Marek Švíř

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Francie inkasovala těžký úder od Austrálie

právě se děje

soutěže

 



načítám...