Finále Super 12: Canterbury Crusaders - ACT Brumbies

17.5.2004 ACT Brumbies – Waikato Chiefs 32:17; Canterbury Crusaders – Western Province Stormers 27:16

Joe RJoe R
Joe R

Australští ACT Brumbies se sobotní výhrou nad Waikato Chiefs probojovali do finále Super 12. V něm je čekají přemožitelé Western Province Stormers - Canterbury Crusaders.

V dresu Brumbies se v semifinále s Chiefs blýskl krásnou pětkou druhořadník Radike Samo. V roce 2000 dosáhli Canterbury Crusaders třetího titulu v řadě, když v Canbeře přehráli právě Brumbies; čtvrtý titul slavili před dvěma lety v Christchurchi po vítězství 31:13 nad svými tradičními soupeři – ACT Brumbies.

Hrdinou Crusaders, kteří v základní části Super 12 získali o osm bodů méně než Brumbies, byl v sobotu Daniel Carter se sedmnácti body z kopů. O pětky Novozélanďanů se pak postarali Justin Marshall a Caleb Ralph. Za Stormers skóroval De Wet Barry, zbývající body zařídil kopáč Gaffie Du Toit. „Chlapci si dnes vedli dobře,“ uvedl po utkání kapitán Crusaders Reuben Thorne. „Stormers dali do hry všechno, proto byla první půle především o tlaku. Zakousli se do nás, ale my to ustáli. Ve druhém poločase jsme přidali a dovedli důležitý zápas do vítězného konce.“

Ve finále Super 12 se ale kvůli zranění kolena neobjeví jedna z nejsilnějších osobností turnaje, kapitán ACT Brumbies Stirling Mortlock. „Hned jsem věděl, že to bude vážné,“řekl Mortlock po semifinálovém vítězství nad Waikato Chiefs. Od Mortlocka, který bude chybět i Wallabies v červnových přípravných zápasech se Skotskem, převezme na finále kapitánskou pásku Owen Finegan.

 

ACT Brumbies – Waikato Chiefs 32:17

 

Body:

Brumbies:

P: Mortlock, Rathbone, Chisholm, Samo

KPP: Roff 2

TK: Roff

Chiefs:

P: Bates, Fa'atau

KPP: Jackson 2

TK: Jackson

 

Poločas 20:3

 

Canterbury Crusaders – Western Province Stormers 27:16

 

Body:

Crusaders:

P: Ralph, Marshall

KPP: Carter

TK: Carter 5

Stormers:

P: Barry

KPP: Toit

TK: Toit 3

 

Poločas 13:12

 

 

    

 

 

 

 

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Finále Super 12: Canterbury Crusaders - ACT Brumbies

právě se děje

soutěže

 načítám...