Finále Školní ligy 2008

2.7.2008

Finále Školní ligy 2008
Finále Školní ligy 2008
Finále Školní ligy 2008

Dne 12.6.08 se konalo celostátní finále Školní ligy ragby, a to v kategoriích benjamin (touch ragby) a junior (hra s tagy). Finálový turnaj byl rozdělen na boj o titul Mistr ŠLR a o Tatra Cup.

Do boje o titul Mistr v kategorii junior se zapojily také výběrové týmy z Jablonce nad Nisou (ZŠ Šumava) a z Havířova (ZŠ Albrechtice). Bohužel, týmy z Ostravy a Liberce se soutěže nemohly zúčastnit. Pražské školy se do soutěže o titul kvalifikovaly v turnajích, které probíhaly od podzimu do jara a ve kterých získávaly za umístění body důležité pro postup do soutěže o titul či o Tatra Cup.

Na hřišti pod Strahovem sešlo celkem 112 dětí z 8 základních škol. Soutěž probíhala hladce, děti si vzájemně fandily a na závěr byl každý hráč odměněn zmrzlinou od partnera turnaje Nowaco.

Mistrem ŠLR v kategorii benjamin se stal tým ZŠ Vybíralova, v kategorii junior tým ZŠ Vybíralova II.

Tatra Cup si z turnaje odnesl v kategorii benjamin tým ZŠ Mládí a v kategorii junior tým ZŠ Rudná.

fotogalerie na www.skolniragby.cz

Také pro podzimní sezónu již připravujeme turnaje Školní ligy a plánujeme podpořit zapojení mini kategorie (3.-4.třída) návštěvou základních škol na prvním stupni spojenou s prezentací ragby. Tuto věkovou kategorii bychom rádi získali pro výuku kontaktního ragby. Prosíme proto ještě jednou paní učitelky, které naše turnaje s dětmi navštěvují, o zprostředkování kontaktu na první stupeň.  

Projekt byl realizován také díky finanční podpoře Hlavního města Prahy.

Těšíme se na setkání na sportovišti hned po prázdninách termíny turnajů budou zveřejněny na www.skolniragby.cz

Přejeme všem hráčům a paním učitelkám hezké prázdniny.

 

Jana Moravcová

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > Školní liga > Finále Školní ligy 2008

právě se děje

soutěže

 načítám...