Finále Heineken Cupu: Wasps – Toulouse 27:20

25.5.2004 Francouze srazila do kolen pětka Howleyho v 78. minutě

Stuart Abbott (Wasps)Stuart Abbott (Wasps)
Stuart Abbott (Wasps)
Lawrence Dallaglio (Wasps)Lawrence Dallaglio (Wasps)
Lawrence Dallaglio (Wasps)

Za triumf v Heineken Cupu mohou Wasps děkovat mlýnovce Robertu Howleyovi. Dvě minuty před koncem utkání se zmocnil míče po chybě zadáka Clémenta Poitrenauda a rozhodl do té doby nerozhodný duel.

Wasps po většinu zápasu vedli, především díky pětce Stuarta Abbotta a celkem sedmnácti bodům Marka Van Gisbergena. Naděje Toulouse dlouho udržovala útoková spojka Yann Delaigue se čtrnácti body.

Finále začalo ve velkém tempu, do vedení šlo po dvou TK v šesté minutě Toulouse. Vedení se pak přelévalo z jedné strany na druhou, poločas těsně vyhráli Wasps 13:11. Rošáda, při níž ze hřiště odešel Delaigue, na jehož místo se přesunul Michalak a na mlýnovku střídající Jean-Baptiste Elissalde, začala být znát. Van Gisbergen sice hned v úvodu druhé půle položil druhou pětku Wasps, pak už z kopů bodovali jen toulouští. Dvacet minut do konce finále vedli Angličané o pouhých šest bodů, což slibovalo mohutný finiš Francouzů. V 78. minutě ale přišel rozhodující úder bývalé waleské reprezentační mlýnovky Roberta Howleyho …

Sestavy:

Wasps: Van Gisbergen; Lewsey, Waters, Abbott, Voyce; A. King, Howley; Payne, Leota, Green, Shaw, Birkett, Worsley, Volley, Dallaglio. Střídající: Nwume, Lock, Gotting, Purdy, Richards, Denney, Erinle.

Toulouse: Poitrenaud, Ntamack, Jauzion, Desbrosse, Heymans, Delaigue, Michalak, Labit, Bouilhou, Maka, Brennan, Pelous (capt), Poux, Servat, Collazo. Střídající: Bru, Fiorini, Millochlusky, Gerard, Maka, Elissalde, Clerc.

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Finále Heineken Cupu: Wasps – Toulouse 27:20